REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KEŞKE DİKTATÖR OLSAYDI!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KEŞKE DİKTATÖR OLSAYDI!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
13 views
17 Haziran 2021 - 13:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

200 yıllık tarihi incelenerek Mekteb-i Sultani’de okuyup da adam olamamışlar listesi yapılsa, tahminimce toplam 10 kişi anca bulunur.. Ve bu değersiz heriflerin en başında elbette ki şu an için ulusal gazetelerde yazan bazı yazarlar gelmektedir!..
Cumhuriyetimizin, aydınlanma devrimlerimizin düşmanı olmayı ”çağdaşlık” sanan bir kafaya sahip olan bu yazarlar kitlesi, tabii yürekleri yetmediği için asla Atatürk’e doğrudan söz edememekteler, ancak attıkları tüm okların hedefinin Atatürk’ün yaptıklarını küçümsemekten ibaret olduğu da net bir şekilde anlaşılmaktadır!.
Bu yazarlardan bir tanesi bir zamanlar, köşe yazısında yurdumuz müfredatındaki beden eğitimi derslerini ele almış, kısaca beden eğitimi saatleri sonrası ter kokuları eşliğinde sınıfa dönmeyi ve diğer derslere pis/pis devam etmeyi eleştiriyordu aklınca!..
Önce Mustafa Kemal, vefatından sonra da İsmet Paşa dahil bilumum CHP bürokratları okullara sıcak duş sistemi kuramamışlarmış!.. Yani, yapılan tüm devrimlerin göstermelik olduğunu ima ediyordu aklı sıra!. Tam bağımsız bir vatanda doğduğuna, medreseye gitmediğine şükretmeyenlere ne yanıt vermek lazım ağzımızı bozmadan, bilemedim?..

Bir başka sözde yazar ise, edebiyat derslerinde bir şey öğretilmediğini, lise edebiyat derslerinin kendi yazarlığına bir şey katmadığını anlatmış..
Yazdıkları, tatsız/tuzsuz diyet bisküvilerine benzeyen, onuncu sayfadan sonra insanı edebiyat denen şeyden nefret ettiren bu şahıs, kolaylıkla Nobel ödülü almıştır!.. Yazarlığına değil, Cumhuriyet devrimlerini beğenmezliğine, faşizmi seviciliğine verilmişti aslında bu ödül!..

Bu tür densizler bir başlarına olsalar sorun olmaz katlanır, düşünce özgürlüğü der geçilir ama bu gibiler gençleri çok etkiliyor.. Gençler, bu ihanetleri ilericilik sanıyor!..
Mesela bir başka ödül Aziz Sancar’a verilmiştir.. Adamın adını anan var mıdır, diyerek mevzumuzun başına geri döneyim.. Adını pek anmazlar çünkü o güzel insan, kendini yetiştiren Cumhuriyet eğitim sistemini övmüş ve doğrudan Anıtkabir’e götürmüştür aldığı ödülü.. Oysa, ”Cumhuriyet bizi ezdi” demesi beklendi ve resmen adamın ağzının içine bakıldı bunu demesi için.. Demedi ve yalın gerçeği saptırmadı.
Aslında Atatürk aleyhine yazan tüm yazarlar haklıdır.. Çünkü kendilerini yetiştirememişler ve hatta isimleri çok bilinmesine ve ülke sathında tanınmalarına rağmen, yazar/mazar da olamamışlardır zaten.. Tüm dalkavuklar gibi onlar da kendilerini sadece yazar sanmaktadırlar o kadar..
Bizler; ilkokulda hece sistemiyle yetiştik.. Dersimizin adı Türkçeydi.. Bir harf için 40 yıl köle olunan öğretmenlerimize, ”29 kere 40 yıl” köle olurduk.. Duru Türkçe ile konuşup/yazmayı Atatürkçü, aydın öğretmenlerimizden öğrendik.

Diktatör diye laf dokundurdukları Atatürk’ün kanaatimce en büyük suçu, hiç kuşku yok ki, karşıt görüşleri özgürce konuşturması olmuştur!.. Bugün geldiğimiz noktada, hiç yakışmasa da şunu rahatlıkla diyebiliyorum; Atatürk keşke diktatör olsaydı!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.