Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

KEŞKE İLİM YAYMA CEMİYETLERİNİN SAYISI ARTSA

Çok sevilen ve de çok sık söylenen bir çocuk şarkısı var;
“ Orada bir köy var; uzakta
Gitmesekte, tozmasakta
O köy, bizim köyümüzdür “ diye.
Orada, hemen yanı başımızda bir sivil toplum kuruluşu var. Çalışmalarını gözlemesekte, öğrenmesekte, destek vermesekte; O sivil toplum kuruluşunun her biri birer gizli kahraman olan yöneticileri ve personellileri yine de fedakarca çalışmalarını devam ettirecekler.
İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesinden söz ediyorum. Ülke genelinde 1950, Siirt’te de 2002 yılından beri faaliyet gösteren bu cemiyet çok büyük işler başarıyor.
Lise ve yüksek öğretim öğrencilerine yönelik olarak yurtlar açıyor, marifet okulu ve benzeri etkinliklerle bir yandan matematik, fen bilimleri Türkçe Kuranı Kerim dini bilgiler ve benzeri alanlarda eğitim verilirken öbür yandan anne babaya saygı, vatanını milletini sevme, dürüst ve çalışkan olma gibi değerler verilmeye çalışılmaktadır.
Bütün bu çalışmalar sessiz sedasız bir şekilde ve şova kaçmadan gerçekleştiriliyor. Yaptıklarını anlatmak zorunda kaldıklarında da büyük bir
mahcubiyet ve mütevazilik içinde anlatıyorlar.
Ancak marifet iltifata tabidir gerçeğinden yola çıkarak, onlar istemese de biz onları takdir edelim. Çalışmalarında onlara destek olalım, teşvik edelim. Teşekkürlerimizi sunalım.
Özetle Siirt’in buna benzer sivil toplum kuruluşlarına büyük ihtiyacı var. Keşke İlim Yayma Cemiyetlerinin sayısı artsa.
Şube Başkanı sevgili kardeşim Ercan Aslanın şahsında bu güzel çalışmalarda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER