REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’A TAZMİNAT ÖDEMEKTEN YAKASINI KURTARAMIYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’A TAZMİNAT ÖDEMEKTEN YAKASINI KURTARAMIYOR!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
6 views
18 Ağustos 2020 - 14:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, anlaşılan o ki Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tazminat ödemekten bir türlü ders almıyor. Hafta başında gündeme düşen bir haberde yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve aile bireylerine iftirada bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 2 milyon liralık manevi tazminat davası açtığı vurgulanmaktaydı. Yahu, bu kaçıncı tazminat davası ve kaçıncı ödenen tazminat.

İddialara göre, CHP içinde Kılıçdaroğlu’nun olası tazminat mahkûmiyetleri için bir fon oluşturulmuş, cezalar bu fondan ödeniyormuş.

Açılan davanın sebebi bildik bir konu. Güya Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve aile bireylerinin yurt dışındaki bankalarda yüklü  miktarda Dolar ve Euro cinsinden gizli hesapları varmış da! Hani bizde meşhur bir deyim vardır. (Zenginin parası, züğürdün çenesini yorar) deriz. Bu Kılıçdaroğlu da işi gücü bırakmış, Sayın Erdoğan’ın ve ailesinin yurt dışında olmayan gizli hesaplarına göz dikmiş. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve ailesinin dış ülkelerdeki bankalarda gizli hesapları varmış, yokmuş, seni ne ırgalar! Yine söylenmiş bir başka deyimimiz vardır. (Kıskanma ne olur, çalış, senin de olur.)

İftiranın büyüğü verilen rakamın büyüklüğünde saklı. İddia edilen o ki, Sayın Erdoğan’ın ve ailesinin yurt dışındaki mal varlıkları 1 Trilyon dolarmış. El insaf yahu! Bunca parayı biriktirmenin imkânı var mı! Hem, Sayın Erdoğan ve ailesinin yurt dışındaki hesaplarında bu kadar servetleri olsa, Türkiye’nin ekonomik anlamda çok sıkıntılı olduğu bu dönemde Türkiye’ye getirir, Türk Lirası karşısında füze gibi yükselen Euro’nun da, Doların da, altının da canını okumazlar mı! 

Bir başka deyimimiz (Ufak at da civcivler yesin) şeklindedir. Yani, 1 trilyon dolar ne kadar büyük bir para, Sayın Kılıçdaroğlu düşünebiliyor mu! Hani, (yüz milyar doları var) derse, belki yutan olur. Ama 1 Trilyon doları bu millete yutturmak mümkün değildir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 2 milyon TL tazminat davası açtıklarını belirten Avukat Ahmet Özel, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, şunları kaydetmiş:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetede Sayın Cumhurbaşkanımıza ve aile bireylerine yine yalan ve iftira yollu hakaretleri ile saldırmış sözde yurt dışında paralar olduğundan bahsetmiştir. Buna benzer daha önceki asılsız iddiaları bağlamında tazminata mahkûm olmasına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu, alışık olduğu yalan ve iftira siyasetini devam ettirmektedir. Görünen o ki; yapılan onca haksız fiillerine ilişkin mahkemeler tarafından milyonluk tazminatla mahkûm edilmiş olsa da o yüzü kızarmadan yalanlarına devam etmekte bir beis görmemiştir.”

Özel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz bir kere daha bu yalan ve iftiraları için haksız fiili tarihi olan 17/08/2020 tarihinde mahkemeye gidip Müvekkil Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve aile bireyleri adına 2 milyon TL’lik manevi tazminat davası açarak yasal yollara başvurularımızı yapmış bulunuyoruz. Şuna eminiz ki daha önce de ispat edemediği gibi yine hiçbir asılsız iddiasını ispat edemeyecektir. Lakin çamur at izi kalsın taktiğine de devam edecektir. Bu bağlamda gerekli suç duyurusu başvurularını ilgili mercilere de yapmış bulunuyoruz.

Şunu bir kere daha altını çizerek söylüyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve aile bireylerinin yurt dışında herhangi bir parası bulunmamaktadır. Kılıçdaroğlu ısrarlı bir şekilde kendisine inanan bir kesimi yine bu yalan ve iftiraları ile yanıltarak siyasetine devam etmektedir. Bu bağlamda kamuoyuna açık yüreklilikle Kılıçdaroğlu’nun yalancı ve müfteri olduğunu bir kere daha açık açık söylüyoruz, hukuk önünde de tüm haklarımızı hızlı ve eksiksiz bir şekilde kullandık kullanmaya devam edeceğimizi beyan ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan hakkında yaptığı birçok açıklama nedeniyle geçmişte tazminata mahkûm olan Kılıçdaroğlu’nun cezaları ise CHP’li vekillerin cebinden çıkıyor. Parti içinde Kılıçdaroğlu’nun olası tazminat mahkûmiyetleri için bir fon oluşturulan CHP’de cezalar bu fonda toplanan milletvekillerinin paraları ile ödenmekte.

Evet, öyle anlaşılıyor ki, CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun akıllanacağı yok! Bu arada, ABD Başkanı Donald Trmp’un da bir ara Sayın Erdoğan’ın mal varlığı konusunda ileri geri sözler ettiği akıllardadır. Biz Sayın Erdoğan’ın yerinde olsak, Trump hakkında da 2 milyonluk tazminat davası açardık. Ama TL olarak değil. 2 milyon Dolar olarak!

TAŞLAMALAR

YURT DIŞINDA SERVETİ

VAR MI, YOK MU BİLMEYİZ

GÖZÜMÜZLE GÖRSEK BİL

BİZ YİNE İNANMAYIZ

KILIÇDAROĞLU YİNE

TAZMİNAT ÖDEYECEK

BUNCA TAZMİNAT VERDİ

DAHA DA ÇOK VERECEK

ÇENESİNİ ZÜĞÜRDÜN

YORAR ZENGİN PARASI

ERDOĞAN ZENGİN, RAKİP

MEDİNE FUKARASI

BİR TRİLYON DOLARMIŞ

YURT DIŞINDA SERVETİ

(UFAK AT DA CİVCİVLER

YESİN) DİYELİM BARİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.