Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

KILIÇDAROĞLU SAHAYA İNMEZSE, CHP’NİN İŞİ ZOR!

 “Dereyi Geçerken At Değiştirilmez” şeklinde dillendirilen bir atasözmüz var. Gerçekten de öyledir. CHP, büyük bir yanlış yaptı. 31 Mart 2024’te yapılacak bir yerel seçim varken, tuttu, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu değiştirdi. Oysa, Kılıçdaroğlu gerçekleştirdiği adalet yürüyüşüyle halkın gözünde kahraman kesilmiş, büyük takdir toplamıştı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde devletin bütün imkânlarının kullanılmasına ve hatta adına (MİLLET İTTİFAKI) denilen kesimin içinden bile uğradığı ihanete rağmen yüzde 48 oranında oy almıştı. Oysa, 1950 seçimlerinden bu yana CHP’nin aldığı en yüksek oy oranı yüzde 35’i geçmemiştir. Yani, Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin aldığı oy oranını yüzde 13 düzeyinde arttırmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gerçeği de ALEVİ olmasıdır. Kendisi, bu gerçeği açık bir şekilde dillendirmiş ve seçim öncesinde (BEN ALEVİYİM) demek erdemini göstermişti. Türkiye’de, 25 milyona yakın Alevi vatandaş var. Kendilerini hep dışlanmış hisseden Alevi kardeşlerimiz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsında önem kazanmanın gururunu yaşamışlardı. Bu ülke insanlarnının Sünni/Alevi ayrımı yapmadıkları Kılıçdaroğlu’na verilen yüzde 48 oy oranıyla tescillenmişti. Bu oy oranı 26 milyona yakın seçmenin Kemal Kılıçdaroğlu’nu tercih ettiklerinin ispatıydı. Evet, seçimleri kazanmadı ama bunun nasıl gerçekleştiği herkesin malumu. “Galip sayılır bu yolda mağlup” özdeyişinde olduğu gibi bir durum yaşanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçiminden sonra, CHP’nin 38. Kurultayı gerçekleşti. İddialar odur ki, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesi için “5’Lİ ÇETE” olarak tesmiye edilen grup büyük çaba göstermişti. Çünkü, 418 milyar dolar olarak belirtilen bir meblağın yurt dışına bir şekilde kaçırıldığı iddialarını dillendiren ve (ELİMDE DOSYALAR VAR) diyen Kılıçdaroğlu’nu tasfiye etmek istemeleri kendileri açısından önemliydi.

Bakın, CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel’in hiçbir şekilde 418 milyar dolardan bahsettiği var mı! Neden bahsetmiyor, neden bu önemli konuyu dillendirmiyor.

CHP’nin 38. Kurultayında, Kemal Kılıçdaroğlu gitti, yerine Özgür Özel ekibi geldi. Alevi yurttaşlar bu durumu (İKİNCİ BİR KERBELA VAKASI) olarak yorumladılar. Haksız oldukları da söylenemez. Şimdi de, CHP’de belediye başkan adayları tespit edilirken, kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alan Belediye Başkanrlarının tasfiye edildikleri yolunda iddialar var. Nitekim, CHP’den istifa ettiğini açıklayan İstanbul Ataşehir İlçe Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Partide çok açık şekilde Kürt ve Alevi tasfiyesi yapılıyor. Ne hikmetse bir Karadeniz lobisi İstanbul’da her tarafta belediye başkanı oluyor. Kılıçdaroğlu’na destek veren tüm belediye başkanları tasfiye ediliyor” şeklinde açıklama yaptı.

Bütün bu gelişmeler gösteriyor ki, 31 Mart yerel seçimleri için Kemal Kılıçdaroğlu sahaya inmezse CHP’nin işi zor. Aleviler, başka partilere oy vermezseler bile, sandık başlarına gitmeyebilirler. Bakalım, kendi partisi içinde dahi büyük ihanete uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu sahaya inecek ve CHP için oy isteyecek mi!

TAŞLAMA

KEMAL KILIÇDAROĞLU

İNMEZ İSE SAHAYA

CHP’NİN İŞİ ZOR

KİM GİRECEK ARAYA

 

DERE GEÇİLİR İKEN

AT DEĞİŞTİRMEK YANLIŞ

CHP BU YANLIŞI

BİLE-BİLE Mİ YAPMIŞ

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU

ALEVİYMİŞ DİYORLAR

NAMERT, VURGUNCU YA DA

HIRSIZ DİYEMİYORLAR

 

KİŞİLERİN MEZHEBİ,

DİNİ İLGİLENRDİRMEZ

DÜRÜST OLAN KİŞİYE

KİMSELER LAF EDEMEZ

 

DİN, İMAN, MEZHEP DERRKEN

MANGALDA KÜL BIRAKMAZ

AMA ALLAH’TAN KORKMAZ

VE DE KULDAN UTANMAZ

 

İSTER ALEVİ OLSUN,

İSTER SÜNNİ FARKETMEZ

MÜSLÜMANIM DİYENLER

KUL HAKKINI YİYEMEZ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER