REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KİM BU NAMUSSUZLAR!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KİM BU NAMUSSUZLAR!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
18 views
04 Aralık 2017 - 13:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Muş’ta partisinin il kongresinde konuşurken, bazı iş adamlarının mal varlıklarını yurtdışına kaçırma girişimleri olduğunu söyleyerek, “Bazı haberler, sinyaller alıyorum. Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretlerinin olduğunu duyuyorum. Buradan sesleniyorum, önce kabinemize sesleniyorum, bunların hiçbirine çıkış için asla izin vermemelisiniz. Çünkü bu adımlar ihanet-i vataniyedir.” diye konuşmuş. Sayın Cumhurbaşkanının bu seslenişini vatandaşlar  olarak televizyonlardan izledik.×

Evet, yurt dışına para kaçırmak elbette İHANET-İ VATANİYEDİR. Vatan hainlerine rahatlıkla namusuz, şerefsiz, alçak da diyebiliriz. Ama bizim aklımızın ermediği bir husus vardır. İşadamları neden mal varlıklarını yurt dışına kaçırmak istiyorlar. Bunun iki türlü izahı vardır. Kaçırılmak istenen para ya gayri meşrudur, ya da bu eylem içinde olan iş adamları mal varlıklarına  güvenli bir liman arayışı içindedirler. Bu her iki durum da olukça vahimdir. Nereden, nasıl elde edildiği ispat edilemeyecek para rüşvet, hırsızlık, kaçakçılık, dolandırıcılık, sahtekârlık gibi yollardan sağlanmıştır. Bunun için, parayı kaçırmak ve gizlenmek ihtiyacı hissedilmektedir.

İşadamının, kendisine güvenli bir liman aramak için dışarıya para kaçırmak istemesi de büyük bir faciadır. Demek oluyor ki, önünü göremiyor, ülkenin ekonomik gidişatına güvenemiyor!

Bizde (zengin yatıp, fakir kalkmak veya fakir yatıp, zengin kalkmak) şeklinde dillendirilen bir deyim vardır. Nasıl olur da, bir insan gece fakir yatıp, sabah zengin kalkar veya gece zengin yatıp, fakir kalkar denilebilir. Geçmişte bunun anlatımı yapılırken örnek olarak denilirdi ki, (zengin olarak yattığın bir gece yangın oldu, deprem oldu, sel oldu bütün malın mülkün elinden gitti, haliyle fakir uyanırsın. Fakir olarak yattığın gecenin sabahında da, sana bilmediğin umut etmediğin bir yerden miras kaldığını öğrendin, ya da tarlada çift sürerken, sapan bir altın küpe takıldı, hazine buldun,  cebindeki milli piyango biletine büyük ikramiye çıktı.)

Gerçekten de öyledir. Şimdi, özellikle zengin yatıp, fakir kalkmak için güncel bir örnek daha veriliyor. Gece zengin yatarken, ertesi gün, Kanun Hükmünde Kararnameyle malına mülküne el konuldu!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeden mal kaçırmak isteyen iş adamları için kullandıkları (İHANET-İ VATANİYE İÇİNDEDİRLER) deyimine yürekten katılmakla birlikte, bunu dillendiresi bize göre yanlış olmuştur. Bakanlar Kurulunda konuyu dile getirmesi ve bu konuda bakanların dikkatlerini çekmesi yeterliydi. Binlerce kişinin izlediği bir toplantıda ve çok sayıda televizyonun canlı yayın yaptığı bir ortamda konuyu dillendirmesi ülkenin ekonomisine zarar verebilir. Şimdi, paraya tapan iş adamları varsa, Sayın Cumhurbaşkanının bu sözlerinden sonra endişeye kapılarak ve (demek ekonomide çanlar çalıyor) diyerek, para kaçırma işine kalkışmaları içten bile değil. Vatanını seven zaten böyle bir duruma tevessül etmez, parayı vatanına tercih eden namusuz ise servetini nasıl yurt dışına kaçıracağının hesabını yapmağa başlamıştır, bile…

CEHENNEMİ İSTEMESİNİN SEBEBİ!

Geçmiş yıllarda, gerçekte iyi yürekli olmakla birlikte içki içmeye, kadınlara, kızlara düşkün olan EHLİ KEYF bir hemşerimize arkadaşları takılarak sormuşlar:

-Nedir senin bu halin? Cennete mi, cehenneme mi gitmek istiyorsun?

Cevap vermiş:

-Cehenneme…

-Peki, neden?dediklerinde cevabı şu olmuş:

-Cennete gidip de sakallıların, sarıklıların, cübbelilerin yanlarında olacağıma, cehenneme gidip de (o zamanın bir sürü aktristinin adlarını saymış) onlarla birlikte olsam daha iyi değil mi!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.