Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

KİRA, ASGARİ ÜCRETİ AŞTI!

Siirt’te olup da kiracı durumunda bulunanlar yine de yatıp, kalkıp dua etsinler. Şehrimizde normal oturulabilecek dairenin aylık kirası 2000-2500 TL arası. Oysa İstanbul, Ankara, İzmir ve benzeri büyük kentlerde normal oturulabilecek dairenin aylık kirası ASGARİ ÜCRETİ aşmış durumda. Aylık kirası 5 bin TL altında normal oturulabilecek daire bulmanın imkân ve ihtimali yok. Hükümetin fahiş kira artışından vatandaşı korumak için tedbirler alacağı söyleniyor ama, kirası 5 bin TL’ye çıkmış bir daireyi yüzde 50 oranında indirime götürmenin imkânı var mı!

Vatandaşın mağdur olmaması adına kira artışıyla mücadele eden bakanlıkların toplantılar yaptıkları ve ortak kararlar aldıkları söyleniyor. Alınacak önlemlerden biri de TÜFE oranını aşan kira uygulamasını denetleyip ceza vermekmiş! Yahu, akıl var, mantık var. Ceza vermekle sorun çözümlenir mi. Çözüm, her aileyi ev sahibi yapmaktan geçer. Ev, sosyal bir ihtiyaçtır. Şimdi, ev sahiplerine de haksızlık etmeyelim. Normal oturulabilecek bir dairenin bedeli 1 milyon TL’nin altında değildir. Dairesini satsa, parasını bankaya yatırsa, rahatlıkla her ay 5 bin TL faiz geliri elde edebilir. Hem (Serbest piyasa ekonomisi) diyeceksiniz, hem, kiraya müdahale edeceksiniz. Bu tezat olmuyor mu!

Sorunun çözümü ucuz ve kaliteli konut üretilerek, evsiz vatandaşları konut sahibi yapmaktan geçer. Bu milleti, SOPA ile yönetemezsiniz, kiracı ile ev sahibini birbirine kırdırmaktan başka elinize geçen bir şey olmaz. Resmi kurum ve kuruluşlara ait lojmanları satarsanız, olacağı budur, işte!

Hem, TOKİ ve Belediyeler konut üretseler ya!!!

ANEKDOT

Karı-koca, birlikte kiralık ev arıyorlarmış. Şöyle keselerine uygun bir ev ararlarken, bir eve girmişler ki, her adım attıklarında ev adeta sallanıyor.

Kadın, kocasına:

-Bey, bu nasıl ev, adım attıkça, sanki yıkılacak gibi! diyecek olmuş.

Kocasının cevap vermesine fırsat bırakmadan, kendilerine evi gezdiren ev sahibi cevap vermiş:

-Bizim ev sofudur. ALLAH’I zikrediyor. Sallanması ondandır.

Bunun üzerine kocası cevabı yapıştırmış:

-Hanım, hemen kaçalım, nemelazım. Ya, zikir halindeyken, secdeye kapanırsa halimiz nice olur!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER