REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN EDERKEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KISA DÖNEM ASKERLER YEMİN EDERKEN
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
9 views
02 Aralık 2017 - 10:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önceki gün ulusal basında askerlerin yemin törenlerine ilişkin haberler vardı. Eğitim merkezlerinde bulunan acemi erler ve kısa dönem askerlik yapacak olan gençler tamamlanan eğitimlerinin ardından yemin ettiler. En kutsal görev olan vatani görevlerini yapan bu gençlerimizin tümünü kutlayıp, hayırlı teskereler dilerken darısı daha bu kutsal görevi yerine getirmeyenlerin başına diyoruz.

Bu olay bana Siirt’in yıllardan beri dile getirilmesine rağmen bir türlü gerçekleştiremediği bir dizi talebini hatırlattı. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi de acemi birliği kurulması istemi. Yıllardan beri ilimizde bir acemi birliğinin kurulmasını talep edip duruyoruz.

Bu istekte  aslında haklıyız çünkü,  biliyoruz ki  on yıllardan beri bu memleketin bir kalkınma sorunu var ve bir türlü kalkınamıyoruz, arzuladığımız kalkınmayı da sağlayamıyoruz. Bütün çabalarımıza rağmen sanayileşmeyi bir türlü sağlayamadık. Tüten güçlü fabrika bacalarını, servislerden inip iş elbiselerini seri bir şekilde giyen işçileri bir türlü göremedik. Sanayileşmeyi saymadıktan sonra kalkınmamız için  geriye tarım ve hayvancılık ile inanç turizmi ağırlıklı  olmak üzere turizm kalıyor.

Her üçünde de geldiğimiz seviye belli. Tarım ve Hayvancılıkta ilin ekonomisine istediğimiz katma değeri sağlayamıyoruz. Turizmde de durum farklı değil. Tarımda fıstık, hayvancılıkta küçükbaş hayvan sayısı dışında diğer alanlarda gerilemedeyiz.

Yeteri kadar turist çekemiyoruz. Çekebildiklerimizde günü birlik geliyor. Bir kaç gece ilimizde  konaklattıracak seviyeye henüz  gelemedik, o ortamları ve destinasyonları bir türlü sağlayamadık. Dolayısıyla buradan da istediğimiz sonucu  maalesef bir türlü alamıyoruz.

Bu nedenle halen ilimiz ekonomisi büyük ölçüde devletin katkılarına dayanıyor. Yani kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçi ve memurların maaşları ile devletin yaptığı mal ve hizmet alımlarına dayanıyor. Devletimiz, bir ay maaş ödemesin ve mal alımı yapmasın ilimizin ekonomisi hemen çöker.

Bu nedenle buna bir katkı bir ivme kazandırmak üzere bir acemi birliğinin kurulması talebimiz de haklıyız diyorum. Böyle bir birliğin ilimizde konuşlandırılması halinde ilimiz ekonomisi canlanacaktır.

İstemek bizden, değerlendirmek yetkililerimizden…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.