Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

KİŞİ, RAKİBİNİN İPİYLE KUYUYA İNMEZ!

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Anayasayı değiştirmek için muhalefet  partilerinin oylarına ihtiyacı var. Bunun için başta Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Özgür Özel olmak üzere,  diğer siyasi partilerin liderleriyle görüşerek onları ikna etmeye çalışacak. CHP Eski Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında, Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile planladığı görüşmeye ilişkin “Kimse Erdoğan’ın işleyeceği bu suça ortak olmamalı. Erdoğan ekonomide sert tedbirler alacak, Mehmet Şimşek sert tedbirler alacak”  diyerek ve haklı olarak uyarılarda bulunuyor.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada “Sarayla müzakere değil mücadele edilir” eleştirisinde bulunan Kılıçdaroğlu, CHP’nin çiçeği burnunda yeni Genel Başkanının dikkatini çekmekte.

2003’lü yıllarda Erdoğan ile CHP eski Genel Başkanı Merhum Deniz Baykal arasında yapıldığı öne sürülen şifahi anlaşmanın sonuçları ortadadır. Siyasi yasaklı olmaktan çıkarılan Erdoğan, o şifahi anlaşma sayesinde bugün Cumhurbaşkanlığı makamında oturuyor. Baykal ise umduğunu bulamadan rahmet-i Rahman’a kavuşmuştur.

Peki, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, anayasayı neden değiştirmek istiyor. Elbette, kendisinin ve partisinin yararına. Muhtemeldir ki, anayasa değiştirilirse, öncelikli olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde iki defa seçilen kişinin bir daha aday olamayacağı hükmü kaldırılmak istenecek. Kişilerin seçilmeleri durumunda saltanat gibi ömrünün sonuna kadar Cumhurbaşkanı olmalarının yolu açılacak. Yine cumhurbaşkanlığı seçiminde 50+1 olan oy oranı 40+1’e indirilecek. Peki, buna karşılık hazırlanacak yeni anayasadan milletin kazancı ne olacak! İşte, burası meçhul! Belki de, bebelerin ağızlarına emzik verilmesi misali birkaç endüften maddeler.

Yıllar içinde değiştirile değiştirile zaten yamalı bohçaya dönmüş olan mevcut anayasanın değiştirilmesi isteniyorsa, genel seçimlerin erkene alınarak tarafsız, gerçek bilim adamlarından oluşturulacak bir komisyon marifetiyle değişikliğe gidilmesi esastır. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde MİLLET, AKP iktidarına SARI KART göstermiştir. Milletten SARI KART almış bir siyasi partinin güdümünde anayasa değişikliğine gidilmesi MİLLETİN İRADESİNE DE TERS DÜŞER.

Hem, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel unutmasın ki KİŞİ, RAKİBİNİN İPİYLE KUYUYA İNMEZ. İNECEK OLURSA, İPİ KESİLİR, KUYUNUN DİBİNİ BOYLAR!!!

TAŞLAMA

SOYKIRIM YOK GERÇEKTE

VATAN SAVUNMASI VAR

İHANETİN KURBANI

ERMENİLER O YILLAR

 

BUGÜN DE KORUMAYA

AZİMLİYİZ VATANI

ERMENİ KATLİAMI

EMPERYALİST YALANI

 

FRANSA DÖNÜP BAKSIN

KENDİ TARİHİNE BİR

CEZAYİR’DE SOYKIRIM

YAPAN SÖYLEYİN KİMDİR

 

VATANA İHANTİN

CEZASI ÖLÜM ELBET

ERMENİLER ETMİŞTİ

BU VATANA İHANET

 

VATAN MÜDAFAASI

SOYKIRIM MI OLURMUŞ

SOYKIRIMI SORARSAN

BİL CEZAYİRDE OLMUŞ

 

ERMENİ SOYKIRIMI

SAKIZ GİBİ AĞIZDA

ERMENİLER SOYKIRIM

PEŞİNDEDİRLER HÂLÂ

 

KIZILDERİLİLERİ

KATLEDEN KİM SÖYLEYİN

EN BÜYÜK SOYKIRIMCI

ABD’DİR BELLEYİN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER