REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KIZILAY’IN GURUR VERİCİ ÇALIŞMALARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIZILAY’IN GURUR VERİCİ ÇALIŞMALARI
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
10 views
02 Eylül 2020 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Kızılay’ı Siirt Şube Başkanlığı sessiz sedasız çok önemli çalışmalara imza atıyor ve kan bağışı toplayarak her gün onlarca insanın yaşamını sürdürmesine zahiren katkıda bulunuyor. Kan bağışının arttırmak için bütün kurumlarla işbirliğine gidiliyor ve kampanyalar düzenleniyor.

Kızılay, içinde bulunduğumuz corona döneminde plazma  bağışı konusunda da kolları sıvamış durumda. Siirt İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde plazma bağışı yapmak isteyenler belirlenerek özel araçlarla Batman iline gönderiliyor ve burada bağış yapmaları sağlanıyor. Plazma bağışının burada yapılabilmesi, yani o cihazların alımı içinde girişimler başlatılmış durumda.

Türk Kızılay’ı Siirt Şubesi  köy, mezra ve mahalle fark etmeksizin her yoksul vatandaşa ulaşmaya ve yardım elini uzatmaya, yüzünü güldürmeye  çalışıyor. Yardıma muhtaç insanlara gıdadan giyime, kırtasiyeden, hijyen malzemelerine her türlü ihtiyaçlarını temin ediyor. Sistemlerinde kayıtlı binlerce isme belirli periyotlarla yardım elini uzatılıyor.

Deprem, doğal afet gibi olaylarda en hızlı ulaşan teşkilatın Kızılay olduğunu belirtmeye gerek yok sanırım. En yakın depodan afetin olduğu yere birkaç saat içerisinde ekip ve malzeme gönderme becerisine sahiptir.

Kurban kesimi ve etini kavurma haline getirmekte ayrı bir organizasyon mahareti gerektiriyor. Kızılay bunu da başarıyor. Kendisine bağışlanan kurban etlerini en güzel şekilde değerlendirebilmek adına kavurma haline getirip yoksullara dağıtıyor.

Bu yardım çalışmaları devam ettirilirken son yıllarda sosyal çalışmalara da ağırlık verilmeye başlandı. Artık Kızılay konferanslar eğitim seminerleri ve benzeri çalışmalarda gerçekleştirilebiliyor. Bu tür etkinlikler özellikle genç Kızılaycılar tarafından büyük ilgi görmekte ve yakından takip edilmektedir. Aynı zamanda onların kuruma olan bağlılıklarının da pekişmesine neden oluyor.

Siirt Şubesinin birçok yeni projesi daha bulunuyor. Bunlarda zaman içerisinde gerçekleştirilecek projeler. Bunlardan bir tanesinin her gün yüzlerce vatandaşa iki öğün yemek dağıtımının yapılacağı bir yemek fabrikası olduğunu söylemekle yetineyim.

Samimi ve ihlaslı çalışmalarından dolayı Siirt Şubesi yetkililerini kutluyor ve başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.