REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KORONAVİRÜS İLE 1 YIL!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KORONAVİRÜS İLE 1 YIL!!!
4-Fatih ARITÜRK
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
9 views
08 Mart 2021 - 14:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini 11 Mart 2020 tarihinde açıklamıştı. Bakan Koca, koronavirüs tespit edilen kişinin karantina altına alındığını durumunun iyi olduğunu belirtmişti. Aradan tam 1 yıl geçti. İlk tespit edildiği zaman 2-3 ayda geçiştirilecek sanılmıştı. Yaz mevsimine kadar, bu beladan kurtuluruz, deniliyordu. Oysa, durumun niç de öyle olmadığı anlaşılmaktadır. Aradan 1 yıl süre geçmesine karşılık, virüs bütün dünyayı ve dolayısıyla Türkiye’yi tehdit etmeğe devam ediyor.

Birleşmiş Milletler tarafından KÜRESEL TEHDİT olarak tanımlanan KORONAVİRÜS, bütün ülkeler gibi ülkemizi de tehdit etmeğe devam etmektedir. Ancak, pandemi öyle bir hal aldı ki şimdi özellikle Türkiye’de vatandaşlar (KORONAVİRÜSTEN Mİ AÇLIKTAN MI ÖLELİM) ikilemi arasında sıkışıp kalmışlar!

Peki, KORONAVİRÜSTEN çok daha tehlikeli virüsleri bir anımsayalım.  ÜLKEMİZDE ÖYLE VİRÜSLER VAR Kİ, KORONAVİRÜS’E RAHMET OKUTURLAR. Gelin, ülkemize musallat olan KORONAVİRÜSTEN ÇOK DAHA TEHLİKELİ VİRÜSLERİ SAYMAYA ÇALIŞALIM:

*Karşı karşıya olduğumuz en tehlikeli virüslerin başında adalete musallat olan virüs gelmektedir ki, bu virüs, adaleti yedi-bitirdi. Türkiye’de adalete duyulan güvenin YÜZDE YİRMİLER düzeyine düşmesine yol açtı.

*Ülkemizde en tehlikeli ikinci virüs türü FETÖ virüsüdür. Bu virüsün de sonu bir türlü gelmiyor. 100 binin üzerinde kişi yakalanarak tutuklandı. Tutuklamalar hala devam etmekte.

*En tehlikeli virüslerin üçüncüsü İŞSİZLİK VİRÜSÜDÜR. Bu virüs yüzünden 20 milyona yakın vatandaşımız işsizdir. Gençlerde işsizlik oranı yüzde 30’lar düzeyindedir. İşsizlik virüsü yüzünden intiharlar yaşanmaktadır.

*Dördüncü tehlikeli virüs ise yaşanan geçim sıkıntısı ve borç virüsüdür. Bu virüs yüzünden de intiharlar yaşanırken, 20 milyon vatandaşımız borçları sebebiyle icralık duruma düşmüşlerdir.

*Beşinci bir tehlikeli virüs, vurgunculuk ve talan virüsüdür. Bu virüs yüzünden vatandaşların yüzde 90’ı sefalet içinde yaşarlarken, yüzde 10’luk bir azınlık SARAYLARDA saltanat içinde yaşamaktadır.

*Altıncı bir virüs türü, göçmen virüsüdür. 6-7 milyona yakın sığınmacı yüzünden vatandaşlara harcanması gereken 50 milyar dolar, sığınmacılara harcanmıştır. Bu virüsten nasıl kurtulacağımız hala belli değildir.

*Yedinci bir virüs de terör virüsüdür. Bu virüs, can alıcı virüslerin başında gelmekte olup 1984 yılından bu yana bir türlü önlenememektedir.

*Sekizinci virüs, milli eğitim virüsüdür. Bu virüs yüzünden eğitim yozlaşmış, kalite büyük ölçüde düşmüştür. Dünya çapındaki ilk 500 üniversite arasında bir tek Türk üniversitesinin bulunmayışı bunun ispatıdır.

*Dokuzuncu virüs, gericilik virüsüdür. Bu virüs, Cumhuriyetimizin kuruluş kazanımlarını kemirerek bir-bir yok etmektedir.

*Onuncu virüs, ÖZELLEŞTİRME VİRÜSÜDÜR. Bu virüs, devletin bütün tesislerini, varlıklarını sildi-süpürdü. Yılların birikimi tesisler talan edildi.

*Ve on birinci virüs, KORONAVİRÜSÜDÜR Kİ, İNŞAALLAH EN KOLAY ATLATABİLECEĞİMİZ VİRÜS BU VİRÜS OLACAKTIR.

***

Sözün özü: EN MASUM VİRÜS, KORONAVİRÜS!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.