Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

KÖRÜ KÖRÜNE SAVUNMAK!..

Bulunduğumuz mekanlarda ülkemizdeki yoksulluğun ve ekonomik krizin sebeplerinden en önemlisinin imtiyazlı holdinglere verilen milyarlık (YAP-İŞLET-DEVRET) projeleri olduğunu ifade eden bir hemşerimiz, 1915 Çanakkale Köprüsü için verilen 16.4 milyon araç geçiş garantisi örneğinden imtiyazlılara nasıl kaynak aktarıldığını anlatırken; “Son olarak birkaç gün önce açılan 1915 Çanakkale köprüsü imtiyazlılara kaynak aktarma projesidir.. 4 milyondan fazla araç geçmeyen bir boğaza, 16,4 milyon araç geçiş garantisi nasıl verilir? Geçmeyen 12 milyon aracın parası bu milletin cebinden çıkacak.. Şehir hastanelerinin 13 tanesini 57 tane hastane fiyatına yaptılar.. Yapılan hesaba göre maliyeti 12,5 milyar lira tutan 13 hastaneyi, 54,5 milyara mal ettiler.. Yani 44 tane şehir hastanesi parası bu imtiyazlı müteahhitlere aktarıldı.. Bu da yetmemiş olacak ki, bu imtiyazlı holdinglere 128 kez vergi muafiyeti yapılmış.. Sadece geçen yıl resmi gazetede de yayınlandı ki, bu holdinglerden birinin 9,5 milyar vergi borcu silindi.. İş vatandaşa geldiği zaman Amasya’nın Kızılca Köyünde borcu olduğu için adamın 7 tane traktörünü haczettiler, imtiyazlı holdinglerin ise bir kalemde 9,5 milyar liralık vergi borcunu sildiler diyerek özetledi.

“Bilinçli ve aklı başında” birçok hemşerimizin körü körüne hiç kimseleri savunmadan ve parti gözetmeksizin haklı eleştirilerini dile getirmelerinin ülke adına sevindirici bir gelişme olduğunu belirtmeden geçmem haksızlık olur.. Aslında yoksulluğun ve geçim sıkıntısının üçüncü bir sebebi daha var ki ben buna “israf canavarı” diyorum.. Kamuoyunda çıkan ve büyük tepki çeken 313 bin TL maaş alan bir bakan yardımcısı haberini herkes okumuştur.. Milyonluk makam araçları, makam odaları, protokol ve seyahat masrafları ile bir kaç yerden maaş alan bürokratlar zaten herkesin bildiği şeylerdi.. Bir de medyada 313 bin lira maaş alan bakan yardımcısı haberi düştü.. Beyler, bu ülkede 313 bin lira, 75 asgari ücretlinin aldığı maaşa denk gelir.. Başka bir deyişle bir asgari ücretli 6,5 yıl çalışarak ancak kazanabiliyor bu parayı.. Ondan sonra da milletimizin fakirlik ve yokluk içerisinde olduğunu yazdığım için çok abartıyorsun her şey mükemmel diyorlar.. 313 bin lira maaş alana ve savunanına hayat pahalılığı tabii ki dokunmaz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER