Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KOSGEB, Siirt’te Meslek Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Siirt Meva Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve KOSGEB işbirliği ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine KOSGEB ve Girişimcilik konulu konferans düzenlendi.

Siirt Meva Koleji Mesleki

Siirt Meva Koleji Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeleri ve öğrencilerin yoğun şekilde katılımıyla gerçekleşen konferansta KOSGEB Siirt Müdürü Ömer ERKILIÇ öğrencilere ve katılımcılara Girişimcilik ve KOSGEB destekleri hakkında sunum yaptı.
Meslek lisesi konferans salonunda gerçekleşen seminerde KOSGEB Müdürü Ömer ERKILIÇ yaptığı açıklamada, Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem planı kapsamında meslek lisesi öğrencilerinde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için KOSGEB’in girişimcilere ve işletmelere sağladığı destekleri hakkında bilgiler aktardı.

ERKILIÇ, ülke ekonomilerinin kalkınmasında girişimciliğin vazgeçilmez bir unsun olduğunu dile getirerek, öğrencilerin mezun olduktan sonra yeni işletme kurmak istedikleri zaman KOSGEB’in Girişimciliği Geliştirme Destek Programına başvuru yapabileceklerini, şartları sağlayan girişimci adaylarımıza işletme açtıkları zaman sektör düzeylerine göre 375.000,00 TL ye kadar destek verebildiklerini ifade etti.
Konferansa ev sahipliği yapan Siirt Meva Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Özdemir de okul olarak sektör buluşmalarını önemsediklerini belirterek, KOSGEB yetkililerine teşekkür etti.