Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

KÖTÜLER İÇİN TELKİN!

Mukallitliğiyle tanınmış bir hemşerimizin, kötü şöhretli kimseler için meşhur bir telkin duası varmış. Aslında Arapça (Siirtçe) olan ve kafiyeli olarak, bir birine uyumlu, ahenkli söylenen bu telkinin

Türkçe tercümesini sunmağa çalışalım:

-“Ey habis ruhlu meyyit, Sayım günü git, Cenaze törenine katılan olmasın. Konulacağın tabutun içi iri çivilerle dolu olsun, Cesedine batsın. Ne Zevye, ne Şeyh Süleyman, ne Şeyh Musa mezarlığı, Cesedini kabul etmesin, Mezarın, köpek mezarlığında olsun. Münker ile Nekir sana:

-Rabbin kim?’ diye sorduklarında dilin tutulsun. Cevap veremeyesin. Sen, sırat köprüsünden geçerken, Köprü üzerinde trafik memuru olayım, Seni cehenneme yollamak boynumun borcu olsun! Sırtın zemheride, karnın, cehennemde kalsın! Dostların, arkadaşların, ruhuna Fatiha okumak yerine Mezarında kadehler tokuştursun!”

Evet, kendisi de rahmete intikâl etmiş bu mukallit hemşerimizin, kötü şöhretli kimseler için telkin duası bu. Amma, tabii Arapça olarak ve şiir halinde söylemenin tadı yine de bir başka oluyor. Allah, taksiratını affetsin!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER