REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KUDÜS’ÜN KONUMU!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KUDÜS’ÜN KONUMU!
4-Fatih ARITÜRK
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
15 views
05 Aralık 2017 - 12:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öyle anlaşılıyor ki, ABD Başkanı Donald Trump başı ne zaman sıkışırsa, Müslüman ülkelere yönelik kararlar alarak, halkın öfkesini dindirmeğe ve İslâm düşmanlığı üzerinden kendisine yönelik tehlikeleri dağıtmağa çalışıyor.

Başkan seçilişi şaibelerle dolu olan Trump muhalifleri tarafından düşürülmek istenmesi hamlesine karşı hemen bir hamle geliştirdi. KUDÜS’ü İsrail’in başkenti ilan edeceğini açıklayan Trump, ABD’nin İsrail’deki resmi kurumlarını da buraya taşıyacağını söylüyor.

Kudüs, 3 din (Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Yahudiler) mensupları için de kutsal kabul edilen bir Şehirdir. Bu bakımdan, Kudüs’ün statüsüyle oynamak, büyük bir fitnenin doğmasının tetikçisi olacaktır. Böyle bir durum özellikle Ortadoğu’da fitne kazanını kaynatacak ve oluk-oluk kan dökülmesinin sebebi olacaktır.

Türkiye olarak da Trump’un böyle bir emri vakisine karşı olacağımız açıktır. Nitekim yapılan açıklamalar bu minval üzeredir. Hem, ABD dışında hiçbir ülkenin  Kudüs’ün, İsrail’in başkenti olmasına taraf olmadığı ve olmayacağı aşikârdır. ABD’nin aklı başında siyasileri ve halkları dahi böyle bir girişimin ne kadar tehlikeli olacağının farkındadırlar. Bu açıdan, ABD Başkanı Donald Trump’un aslında kendisini kurtarmak amacına yönelik bu saçma fikrinden bir an önce vazgeçtiğini açıklaması en gerçekçi karar olacaktır.

Üç dinin de mukaddes kabul ettiği bir mekân üzerinden siyaset yapmanın bütün dünyayı ateşe vermek olduğunu biliyor ve böyle bir yanlışın yaşanmayacağına inanıyoruz.

EVİ DE BABUDARP CAMİNİN YANINDA OLSUN!

Siirtli biri, evlenmeye niyet etmiş. Dostlarına, aradığı kızda istediği özellikleri sıralamış:

-Hasep, nesep sahibi yani asil olacak. Eli ayağı düzgün ve güzel olacak. Mal, mülk sahibi olacak. Ha, bir de evi BABUDARP CAMİİNİN YANINDA OLACAK…

Neden Babudarp Camiinin yanında olacağının cevabını ise, eski SİİRTLİLER biliyorlarmış. Onu da bilenlerden öğrendik, O yıllarda, Siirt’te su yokmuş. Babudarp Camiinde ise KULLATEYN varmış. Kullateyn demek, cenabet almak içine girilen bir su havuzuymuş. Yani, evlenecek genç, cenabetini almak için su sıkıntısı da çekmeyecekmiş.

Talepte bulunduğu arkadaşlarından biri cevap vermiş:

-Öyle birini bulsam, kendime alacağım. Sana ne diye söyleyeyim ki…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.