REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KULAK BULAN BEKLENTİLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KULAK BULAN BEKLENTİLER
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
10 Nisan 2018 - 14:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçen Pazar günü AKP İl Kongresi vesilesiyle eşi hemşerimiz Emine hanımefendi ile birlikte ilimize gelen Cumhurbaşkanımız ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada iki önemli beklenti için müjde verdi ve fırsat buldukça dile getirdiğim her iki beklentinin kulak bulması, hemşerilerimi sevindirirken; “Darısı tüm beklentilerimizin başına” demelerine yol açtı.

Siirt yenileme seçiminde %85 oyla parlamentoya taşıdığımız Sayın Erdoğan’dan sorunlarımız için ilgi beklemek hemşerilerimin en doğal haklarıdır diyerek ahde vefanın gerektirdiği gerçeğinin altını çizerken, verilen  iki önemli müjdeye yönelik sevincimi ifade etmek isterim. Şirvan ilçemizde elde edilen bakır madenlerinin işletilmek üzere Çin ve bazı ülkelere gönderilmeleri, zenginliklerimize sahip çıkılmadığının bir göstergesi olduğundan üzüyordu ve nihayet burada işlenmelerine imkan tanınması çok isabetli olmuştur. Çıkarılan bakırları işleyecek tesisin burada kurulacak olması birçok işsizimize ekmek kapısı aralarken, ülkemiz ekonomisine de bir katkı sağlayacaktır.

6 Nisan 2018 tarihli gazeteniz Siirt’teki köşemde, Sayın Erdoğan’ın şehrimize teşrif edeceği açıklamasını göz önünde bulundurarak “Beklentiler İletilmeli!?” başlığı altında yayınlanan yazımda dile getirdiğim beklentiler arasında Üniversitemiz bünyesinde kurulması talep edilen Tıp Fakültesi de vardı ve Sayın Cumhurbaşkanımız bu önemli beklentimiz için de müjde vererek bizleri sevindirdi.

İlimizin birçok konuda yaşadığı mağduriyetlerin zamanında ilgililere iletilmediği kanısındayım. Örneğin, ilk ele alınan bölünmüş yollar arasında değerlendirilmesi talimatı verilen Siirt-Kurtalan yolunun yıllardan beri bitirilmemiş olduğu çok önceden dile getirilerek gereğinin yerine getirilmesi istenseydi, “zorunlu istimlak” yıllar öncesinden gerçekleştirilmiş olacak ve böylelikle bu yolumuz öylesine gecikmeyecekti.

Verilen  iki müjdeden duyulan sevinci belirtirken hemşerilerim gibi; “Darısı diğer tüm beklentilerimizin başına” derken, müjdelerin bir an önce hayata geçirilmesi için kolların sıvandığına tanık olmak istediğimizi de vurgulamak isterim. Her iki müjde için teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.