REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KURBAN BAYRAMI VE KURBAN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KURBAN BAYRAMI VE KURBAN!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
10 views
18 Ağustos 2018 - 13:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2018 yılı Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos’a denk gelmektedir. Yani, Pazartesi günü Arife, Salı günü ise Bayram. Bayramın ilk gününün Salı gününe denk gelmesi, resmi kurum ve kuruluşlardaki işçiler ve memurlar açısından bir avantaj. Hafta sonu tatilleriyle Bayram tatili birleştirilince tatil süresi 9 güne çıktı. Kurban Bayramı yaklaştıkça, KURBANLAR üzerinden vurgunlar yapmayı tasarlayanlar da piyasaya çıkmaya başlamışlardı.

Geçen yıllardan hatırlayacaksınız, vekalet yoluyla kurban kesmeyi vaat ederek, saf Müslümanları kandıran ve para toplayan Dernekler, vakıflar, kuruluşlar oldu. Yıllarca FETÖ gibi dini kisveli terör örgütleri saf Müslümanların kurbanları üzerinden vurgunlar vurdu. Topladıkları iane paralarıyla kendi devletlerine tuzaklar kurdular. Darbeler bile plânladılar.

Bu yıl da aynı tuzağa düşmemek lazım. Hem size söyleyeyim mi, kurban keseceklerin, öncelikle kurbanlarını kendi elleriyle kesmeleri sünnettir. Bunu beceremeyenler, işin ehli bir kasap bularak veya muhtemelen Belediyenin kuracağı kesim yerine kurbanlarını götürerek, tekbirlerle ve salavatlarla kurbanlarını kendi gözleri önünde kestirmeleri en doğru olanıdır. Kurban etini üçe bölerek üçte birini fakirlere, üçte birini zengin dahi olsalar komşu ve akrabalara dağıtmak, üçte birini ise kendi evi için alıkoymak en gerçekçi olanıdır.

Kurban Bayramının arifesinde  üçkağıtçıların oyunlarına düşmesinler diye, kurban kesecek hemşerilerimizi uyarmak istedik. Bizden uyarmak, gerisi Müslüman kardeşlerimizin takdirlerine kalmıştır. Bu vesileyle bütün okuyucularımızın, Siirtle hemşerilerimizin, Müslüman Türk Milletinin ve bütün İslâm âleminin kurban bayramlarını içtenlikle tebrik ediyor, CENAB-I ALLAH’TAN İSLÂM ÂLEMİNİ DÜŞTÜĞÜ BU EMPERYALİST TUZAKLARDAN KURTARMASINI DİLİYORUZ.

ANEKDOT

Nişanlı genç, Kurban Bayramı için KURBAN ETSİN diye nişanlısı olan kıza bir KINALI KUZU GÖNDERMİŞ.

Vetejeryan olan genç kız ne yapmış dersiniz. Kuzuyla birlikte NİŞAN YÜZÜĞÜNÜ geri göndermiş.

Aman, nişanlı gençler siz siz olun da böyle bir hataya düşmeyiniz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.