REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
3 views
18 Temmuz 2021 - 10:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İslam aleminin iki dini bayramından biri olan Kurban Bayramını Salı günü kucaklayacağız.. Hükümet, bayram tatilini 9 gün olarak açıkladığından, tatili bulundukları yerin dışında geçirmeye karar vermiş olan kamu kuruluşlarının çalışanlarının büyük bir bölümü şehirden ayrıldılar.

Yarın arife günü, ertesi günü ise bayram ve birkaç günden bu yana piyasada az da olsa bir hareketlilik oluştu.. CHP’nin önerdiği ve emeklilere verilmesine neden olduğu bayram ikramiyelerinin bayram öncesinden dağıtılması kısmen de olsa bir hareketliliğe vesile olurken, piyasayı sorguladığımızda geçici olan bu hareketliliğin kalıcı kılınması için alınması gereken önlemlere dikkat çekiyor esnaflarımız.. Verildiği belirtilen tamamen faizsiz, ya da düşük faizli kredilerle esnafımızı içinde bulundukları sıkıntıdan kurtarmak mümkün olmamıştır ve söz konusu kredilerin bir çözüm olmadığı, her yıl çok sayıda esnafımızın işyerlerini kapatmak zorunda kalmalarından anlaşılıyor.. Esnafımızın ayakta durabilmesi için halkımızın satın alma güçlerini artırmak gerekir ve bu konuda alındığı ifade edilen önlemler, arzulanan sonucu vermekten çok uzak kalmıştır.. Milyonlarca işsizimiz/dar gelirli vatandaşımız var ve bu nedenle piyasalarda genelde sadece bayramlarda hareketlilik yaşanmaktadır.. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinin bayram öncesinden ödenmesi, kısmen de olsa esnafı rahatlatma amaçlı ise de bayram sonrasında esnaftaki kesatlık yine start alacak ve emekli vatandaşlarımız her zaman olduğu üzere yine sıkıntı çekecekler.

Ülkemizde piyasaların ne zaman kalıcı bir hareketliliğe kavuşabileceği noktasında sağlıklı bir tahmin yapmak mümkün değil.. Çünkü, işsizliğin aşağılara çekilebilmesi için yeni tesislere ihtiyaç bulunuyor ve bu beklentinin gerçekleşeceği umudunu verecek hiç bir gelişme bugüne kadar yaşanmamıştır.. Milyonlarca işsiz vatandaşımız, kendilerine ne zaman ekmek kapısı aralanacağını bilmiyor olmanın derin üzüntüsü içerisinde beklerlerken, asgari ücretli ve diğer dar gelirliler de ücret dengesizliğiyle karşı/karşıya bırakıldıkları mağduriyet nedeniyle tepki duyuyorlar bu konuda vaatlerinin arkasında durmayan zevatlara.

Huzur ve refah, birbirleriyle ilişkili olan deyimlerdir ve ülkemizin öncelikli sorunu olan huzur kadar refah da halkımız için önemlidir.. İşsiz vatandaşlarımızı kötü alışkanlıklardan korumak sosyal devletin önemli görevleri arasında yer almaktadır ve ücretler arasındaki dengesizlikleri de asgari düzeye çekmek, kaçınılmazlık arz etmektedir.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen, Salı günü idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramının ülkemize, halkımıza ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını niyaz ederken, değerli okur ve hemşerilerimin bayramını canı gönülden kutluyorum şimdiden.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.