Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

KURBAN KAPMA KAMPANYALARI!

Kurban, Hazret-i İbrahim’in, oğlu Hazret-i  İsmail için (Peygamberimize ve cümle peygamberlere salat ve selam olsun) sünnetidir. Hanefi mezhebinde VACİP, Şafii mezhebinde SÜNNET-İ MÜEKKEDE olan mali bir ibadettir.

FETÖ, yıllarca kurban paraları topladı. Ama topladığı paraların çok az kısmını kurban kesimi için kullandı. Kesilen kurbanların etlerini de, kendi yurtlarında okuyan öğrencilere yedirdi. Geri kalan paraları ise Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak için kullandı. 15 Temmuz kalkışmasında, vekâleten kurban kestirmek için FETÖYE VERİLEN KURBAN PARALARININ DA KATKISI VAR, dersek, yalan söylemiş olmayız.

Kurban kesiminde dönen paranın haddi hesabı yok. Kurban Bayramı yaklaştıkça, KURBAN KAPMA YARIŞI giderek kızışmakta ve bu yarış Bayramın son gününe kadar devam edecek gibi görünmekte. Haliyle, kurbanlıklar da, kapanların ellerine geçecek…

Bizim, kurban kesecek okurlarımıza bir tavsiyemiz olacak. Öncelikle ve mümkün mertebe kurbanınızı kendiniz kesin veya kestirin. Vekalet usulüyle kurban kesmek işine kalkışmayın. Vekâletle kurban kestirmek zorunda kalırsanız, en güvenilir kuruma (böyle bir kurum var mı, onu da bilemiyoruz!) veriniz.

Geçmiş yıllarda yaşanan durumları anımsatmak açısından belirtelim! Vekâletle kurban kesmek işini yükümlenen bazı kurumların, bu görevlerini gerektiği gibi yerine getirmedikleri ortaya çıkmıştı. Misal olarak 10 bin kişiden vekâlet alan bazı kurumların kestikleri kurban sayısı bu rakamın yarısı bile olmamıştı.

Onun için tekrar ediyor ve ısrarla vurguluyoruz ki, mümkün mertebe kurbanınızı kendi gözünüzün önünde olacak şekilde kestirin. Hepsini fakirlere dağıtırsanız daha iyi olur amma, asgari üçte birini fakirlere dağıtmanın zorunlu olduğunu unutmayın. Zengin olsalar bile üçtü birini akrabalarınıza ve komşularınıza dağıtabilir, üçte birini de kendi ev ihtiyacınız için değerlendirebilirsiniz.

İnanıyorum ki, geçmişte kurbanlarını kestirmek için FETÖCÜLERE vekâlet veren Müslüman kardeşlerimizin büyük çoğunluğu, bunu çok iyi niyetle yapmışlardır. Ama görüldüğü gibi, iyi niyet yeterli olmuyor. İyi niyetle verilen para, kurşun olup millete dönüyor.

Peygamber Efendimiz (O’na al ve ashabına salat ve selam olsun) bir hadis-i şeriflerinde “(Akıllı ve olgun) Mü’min aynı delikten iki defa sokulmaz, ısırılmaz” buyurmuşlardır. Biz de dikkat edelim, FETÖCÜLER GİTTİ DERKEN, KURBANLARIMIZI METÖCÜLERE KAPTIRMAYALIM.

 ANEKDOT

Nişanlı genç, Kurban Bayramı için KURBANLIK diye nişanlısı kıza bir KINALI KUZUYU HEDİYE OLARAK GÖNDERMİŞ.

Vetejeryan olan genç kız ne yapmış dersiniz. Kuzuyla birlikte NİŞAN YÜZÜĞÜNÜ de geri göndererek, nişanı bozmuş.

Aman, nişanlı gençler siz siz olun da böyle bir hataya düşmeyiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER