REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KURBAN PAZARI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KURBAN PAZARI!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
9 views
11 Ağustos 2018 - 13:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kurban Bayramı yaklaşınca, KURBAN üzerinde hesabı olanlar da kendilerini gösteriyorlar. Geçmiş yıllar, kurban işi böyle dal-budak salmıyordu. İletişim kısıtlı olduğu için hemen herkes kendi evinde, köyünde kurbanını keser, sünnet olduğu gibi üç parçaya bölerek bir parçasını kendi evine, bir kısmını komşularına, bir kısmını fakirlere dağıtırdı.

Teknolojinin ve iletişim ağının gelişmesi sayesinde MÜSLÜMANLARIN KURBANLARINA o kadar çok talip var ki, saymağa kalkışırsanız, sayamazsınız. Vekalet yoluyla kurbanlarınızı kesmeğe talip olanlardan aklımıza gelen bir kaçının adını sayalım. Türk Kızılayı, Mehmetçik Vakfı, Diyanet Vakfı, Lösev Vakfı, İHH, Türk Hava Kurumu, Darülaceze, Darüşşefaka, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı. Say, sayabilirsen!

Peki, bütün bu kurum ve kuruluşlar, bir aya yakın süreden beri neden reklamlar vererek kurbanların kendi kuruluşlarına verilmesini istemektedirler. Çünkü bu kurban işinden büyük gelir elde etmek mümkün.

Geçmiş yıllardaki Kurban Bayramlarında kesilen kurban sayılarından yürütülen tahminler çerçevesinde bu yılın kurban Bayramında yaklaşık 1 milyon büyükbaş ve 3 milyona yakın küçükbaş hayvan kurban olarak kesilecek. Bu kurbanların yaklaşık 10 milyar TL’ye tekabül ettikleri de yapılan hesaplamalar arasında.

Böylesine geniş kapsamlı bir pastadan pay almak elbette önemlidir. Bunun için de hayır kurumları, dernekler, vakıflar, yarış içine girmiş bulunuyorlar.

Tabii, bu arada hayır işler dışında Müslümanların kurbanlarına göz dikenler de yok değil. Bir zamanlar FETÖ’nün bu yolla vurgunlar vurduğu, ancak bu örgüt çökertildikten sonra ortaya çıktı. Bin kişi adına, 1 kurban kesildiği iddiaları oldukça yaygın.

Eğer siz kendiniz kesmeyecek, vekaleten kurban kestirecekseniz ve bunun için de (Kurbanımızı kestirmek için kime vekalet verelim) diye sorarsanız, el cevap olarak derim ki, FETÖCÜLERE, METÖCÜLERE, ADOCULARA kaptırmayın da, kime verirseniz veriniz!

ANEKDOT

Âşığın biri, kurban bayramına yakın günlerde deli gibi sevdiği kızı yalnız başına geliyor görünce, cesaretlenip ona yönelmiş ve:

Bu Kurban Bayramında, sana kurban olayım! diyerek lâf atmış.

Kendisini seven gece karşı pek bir eğilimi olmayan genç kız cevap vermiş:

-Eşekten kurban olmaz!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.