Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Kurtalan LİMAK İşçileri Eylem Nedeniyle Gözaltına Alındı

Limak Holding’e bağlı Finans Merkez Bankası Şantiyesi’nde çalışan işçiler haklarını alamadıkları için eylem başlattı. İşçiler gözaltına alındı.

Limak Holding'e bağlı Finans

Limak Holding’e bağlı Finans Merkez Bankası Şantiyesinde çalışan 6 inşaat işçisi, kıdem tazminatı ve fazla mesailerini alamadıkları için eylem başlattı. Eylemlerinin ikinci gününde işçiler şantiyenin girişini kapattı. İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat İş), Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol Sendikası (Dev Yapı İş) öncülüğünde örgütlenen işçilere özel güvenlik müdahale etti.

Şirketten Açıklama Geldi!

Limak’tan yapılan açıklamadaB “Olayın ve işçi taleplerinin Limak Holding’le bir ilgisi olmadığını belirtiriz” denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İstanbul Finans Merkezi’ndeki Merkez Bankası inşaatında çalışan bazı işçilerin gözaltına alındığına dair haberle ilgili açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Öncelikle haberdeki yanıltıcı iddiaların aksine olayın ve işçi taleplerinin Limak Holding’le bir ilgisi olmadığını belirtiriz. Söz konusu inşaatta çalışan ve yöneticilerin ofise girmesini engelledikleri için gözaltına alınan yedi işçinin Limak Holding ile bir bağı yoktur.

İşçiler, alt yüklenici personelidir. Tüm ödemeleri alt yüklenici tarafından yapılmaktadır. Limak Holding’in, alt yükleniciye ödenmemiş borcu bulunmamaktadır.”