Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurtalan Nüfus Müdürlüğü Hizmeti Halkın Ayağına Götürüyor

Yeni kimlik kartı başvurusunu yapamayacak olan hasta ve engelli vatandaşlara yönelik Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğü görevlileri evlere hizmet götürüyor.

Yeni kimlik kartı başvurusunu

Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğü görevli personeli yeni kimlik kartını alamayan hasta ve engelli vatandaşlara yönelik evlere hizmet götürmeye noktasında çalışmalarına devam ediyor.

Evde yeni kimlik kartı başvuru hizmeti kapsamında İlçe Nüfus Müdürü Leyla Ayaz’da görevli personelle birlikte kimlik kartı başvurusu yapamayan vatandaşları evlerinde ve hasta yataklarında ziyaret ederek başvuru işlemlerinde yardımcı oldu.

İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından gerçekleşen hizmet ile Bişer, Kargılı ve Üçpınar köylerine giden görevli personeller Kurtalan Devlet Hastanesinde yatmakta olan hastaların başvurularını da aldı.

Üçpınar Köyü Muhtarı Mahsum Keklik, Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından sağlanan hizmetin son derece önemli olduğunu belirterek “Yeni kimlik kartı başvurusu yapamayan yaşlarımız ve hastalarımız vardı. Yaptığımız başvuru üzerine sağ olsunlar İlçe Nüfus Müdürümüz Sayın Leyla Ayaz öncülüğünde görevliler evlerde hizmet sağlayarak yeni kimlik kartı başvurularını aldı. Sağlanan hizmet sayesinde müdürlük birimine gidemeyen hastalarımız ve yaşlılarımız parmak izi taraması ve imza gibi zorunlu başvuru işlemlerini evlerinde ve hasta yataklarında rahatlıkla yapabildiler. Son derce memnun olduk. Sağlanan bu hizmet nedeniyle İlçe Nüfus Müdürümüz Sayın Leyla Ayaz ve diğer görevli personelle köylülerim adına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum.” dedi.