Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurtalan Nüfus Müdürlüğü Vatandaşlara Çipli Kimlik Kartı Almaları İçin Uyarıda Bulundu

Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğü yeni kimlik kartı başvurusu yapmayan vatandaşlara yönelik çağrıda bulundu.

Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Nüfus

Yenik kimlik kartına sahip olmadığı tespit edilen kişilere yönelik muhtarlıklara bildirimde bulunan Kurtalan İlçe Nüfus Müdürlüğü vatandaşlara, kamu kurum ve kuruluşlarda olası işlem aksaklıklarıyla karşılaşmamaları adına “yeni kimlik kartınızı alın” tavsiyesinde bulunuyor.

Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürü Leyla Ayaz, ilçe genelinde yeni kimlik kartı almayan yüzde 10 oranında vatandaş olduğunu belirterek bazı kamu kurum ve kuruluşlarda eski nüfus cüzdanlarının geçerli olamadığını ve bu nedenle eski nüfus cüzdanına sahip olan vatandaşların işlemelerde aksaklık yaşayabildiğinin altını çizdi.

Ayaz, Kurtalan İlçe Nüfus Müdürlüğü olarak yeni kimlik kartı almayan vatandaşların tespitini yaptıklarını ve oluşturdukları isim listelerini bağlı oldukları muhtarlıklara bildirerek yenik kimlik kartı almaları konusunda tavsiyede bulunduklarını söyledi.

İlçe Nüfus Müdürlüğüne gelecek durumda olmayan engelli raporlu ve 75 yaş üzeri bireylere yönelik ise bildirilmesi halinde müdürlük personeli tarafından ikamet ettikleri evlerde yenik kimlik kartı başvurularının alındığını dile getiren Leyla Ayaz; “Artık her şeyin dijitalleştiği ve daha da kolaylaştığı bir devirde yaşıyoruz. Bu konuda nüfus müdürlüklerimizde de dönüşümler mevcut. Cipli olan bu kimlik kartlarının dijital dönüşüme entegre olmuş birçok özelliği bulunuyor. Bu özeliklerin etkili kullanılabilmesi için öncelikle bütün vatandaşlarımızın bu kimlik kartlara sahip olması gerekiyor. Bunun farkında olduğumuz için ilçemizde bulunan herkese ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.