Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Kurtalan’da Kurulan Sağlık Standında Yaşlılar Alzheimer Konusunda Bilgilendirildi

Kurtalan 15 Temmuz Demokrasi Parkında kurulan sağlık standında İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri yaşlı vatandaşları Alzheimer hastalığı ve kalp-damar hastalıkları hakkında bilgilendirdi.

Kurtalan 15 Temmuz Demokrasi

Kurtalan İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri 15 Temmuz Demokrasi Parkında yaşlı vatandaşların Alzheimer hastalığı ve kalp-damar hastalıkları hakkında bilgilendirmek için sağlık standı kurdu.

Açılan sağlık stadında yaşlı vatandaşları hastalıklara karşı bilgilendiren görevliler, kendilerine Alzheimer hastalığı ve kalp-damar hastalıkları hakkında detaylı bilgi içeren el broşürleri verdi.

Görevliler, yaşlı vatandaşlarda sıklıkla görülen hastalıklardan olan Alzheimer hastalığı ve kalp-damar hastalıklarının önceden tespit edilmesi halinde tedavi sürecinin hemen başladığını ve gerekli tedbirlerin alınarak bu hastalıkların ilerlemesinin önüne geçildiğini belirttiler.

Özelikle belirtiler konusunda ileri yaştaki vatandaşların kendilerine dikkat etmesi gerektiğine işaret eden görevliler “Çoğu hastalıkta olduğu gibi Alzheimer hastalığı ve kalp-damar hastalıklarında da belirtiler gözlemlenebiliyor. İleri yaştaki vatandaşlarda sıklıkla görülen bu hastalıklar doktorlar tarafından tespit edildiklerinde daha fazla ilerlemeden tedavi edilebildiği için birçok tedavi süreci başarıyla sonuçlanıyor. Bu tür durumlarda yaşlı bireylerimiz mutlaka hastalık belirtilerini takip etmeliler bunun için öncelikle bu belirtilerin neler olduğunu bilmek gerekiyor. İşte bizde tam olarak bu belirtilerin neler olduğunu hangi durumlarda doktora başvurulması gerektiğini yaşlılarımıza anlatıyor, el broşürlerimizle detaylı bilgi veriyoruz.” açıklamasında bulundu.