Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurtalan’da Okullar İçin Yılsonu Değerlendirme Toplantısı

Kurtalan’da eğitim-öğretim faaliyetlerini değerlendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenli olarak yapılan ortaokulların idarecilerinin katıldığı sene sonu değerlendirme toplantısı, Öğretmenler Evi Toplantı Salonunda yapıldı.

Kurtalan’da eğitim-öğretim faaliyetlerini değerlendirmek

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat’ın başkanlık ettiği toplantıda, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Taslak Öğretim Programları ve Ortak Müfredat ayrıntılı bir şekilde değerlendirildi. Yeni müfredatın uygulanması ve yaygınlaştırılması adına yapılması gereken iş ve işlemler ele alındı.

Öğrencilerin devam-devamsızlık durumlarının takibi ve gerekli önlemlerin alınması konusunda kararlar alındı. Öğrencilerin akademik ve sosyal başarılarının teşvik edilmesi için başarı ve üstün başarı kriterlerinin belirlenmesi ve ödül sistemlerinin güçlendirilmesi konusunda görüşler bildirildi.

Toplantı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında başarı düzeyinin artırılması, sınav sonuçlarının değerlendirilmesi için okul bazlı sonuçların ilçe Ölçme ve Değerlendirme Merkezine bildirilmesi, okullar tarafından düzenlenen İlçe ve İl dışı gezilerin planlanması hususunda hassas olunması, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının  (DYK) etkili bir şekilde yürütülmesi, yaz döneminde düzenlenecek kursların içeriği ve planlanması yapılmasının ardından sona erdi.