Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurtalanlı Çiftçiler  Makine ve Ekipman Tedarikinde

Kurtalanlı çiftçiler hasat dönemi öncesi makine ve ekipman tedariklerini sağlamak amacıyla traktör satın almaya yöneldi.

Kurtalanlı çiftçiler hasat dönemi

Siirt’in en fazla tahıl üretilen ilçesi olan Kurtalan’da çiftçiler hasat dönemi öncesi hazırlıklarını sürdürürken traktör ihtiyacı olan çiftler hasat döneminde mağdur olmamak amacıyla elini çabuk tutup traktör satın almaya çalışıyor.

Kurtalan’da faaliyet gösteren Bingöl Kardeşler Case IH Traktör Bayisi İbrahim Bingöl, Kurtalan için hasat dönemine kısa zaman dilimi kaldığını belirterek “Çiftçimiz hasat döneminde mağdur olmamak adına elini çabuk tutuyor ve ihtiyaç duyulan güç ve beygirdeki traktörleri satın alıyor.” dedi.

Bingöl, bayiliklerine birçok traktör siparişi başvurusu yapıldığını dile getirirken onlarca siparişinde teslim edildiğini dile getirirken “Şuanda onlarca siparişimiz, bulunuyor bunun yanında onlarcasını da teslim etmiş bulunmaktayız. En son olarak ilçemize bağlı Bölüktepe Köyünde çiftçilik faaliyeti gerçekleştiren İhsan Toksoy adlı müşterimizin siparişini kendisine ulaştırmış bulunmaktayız. Kendisinin yaptığı siparişle Kurtalan’ın en büyük beygir gücüne sahip traktörü ilçeye geldi. Kendisine hayırlı uğurlu olsun diyor ve bolluk bereket içerisinde nice sezonlar boyunca kullanması dileğinde bulunuyorum.” sözlerini kullandı.

Bingöl Kardeşler Case IH Traktör Bayisinden 145 beygir gücünde dev boyuttaki traktörü satın alan İhsan Toksoy ise tarımsal faaliyetlerin hasat dönemine dayandığını ve bu dönemde iş açısından mağdur olmamak amacıyla makine ve ekipman ihtiyacını tamamlamaya çalıştığını söyleyerek “Çiftçiler için makinenin ve ekipmanın önemi büyük en önemlisi de traktör satın aldığımız traktörle bu ihtiyacımızı tamamlamış olacağız ve hasat döneminde mağdur olmayacağız.” ifadelerini kaydetti.