REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDEN KUTLANMIYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDEN KUTLANMIYOR!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
1.086 views
18 Nisan 2018 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı 1989 yılında (KUTLU DOĞUM HAFTASI) adı altında bir etkinlik düzenlemeye başlamıştı. Peygamber Efendimiz Hazret-i MUHAMMED’İN (O’na al ve ashabına salat ve selâm olsun) miladi takvime göre 20 Nisan gününü denk gelen dünyaya teşriflerinin kutlanması bir haftaya yaygınlaştırılmıştı. Dünyanın hiçbir İslam ülkesinde böyle bir haftanın kutlanması yoktur. Peki, böyle bir hafta kutlamak Diyanet İşleri Başkanlığının aklına nereden düşmüştü.

Sonra anlaşıldı ki, böyle bir haftanın ihdası aslında bir FETÖ PROJESİYDİ. İslam dininin özünde olmayan bu gibi sonradan yapılan işlere BİD’AT DENİLİR.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in de doğum tarihi miladi takvime göre 27 Nisan gününe denk gelmektedir. İşte, Diyanet teşkilâtı içindeki KRİPTO FETÖCÜLER de, Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif tarihini bahane ederek, gerçekte Fethullah Gülen’in doğumunu kutluyorlardı.

15 Temmuz 2016 tarihinde akim kalan FETÖ kıyamından sonra, Kutlu Doğum Haftası adı altında düzenlenen etkinlikler de rafa kaldırıldı.

20 Nisan gününe girilirken, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinden ses, seda yok. Biz ta baştan beri, dinimizde kutlu doğum haftası diye bir haftanın olmadığını, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin geçmiş yıllarda MEVLİD KANDİLİ adı altında kutlanmakla birlikte, bunun da bidat olduğunu yazdık. Geçmiş yıllarda kameri aylara göre yapılan kutlamalar, 1989 yılından beri miladi takvime göre yapılmaya başlanmıştı. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi (KUTLU DOĞUM HAFTASI) bir FETÖ Projesiydi. FETÖ projesi olduğu, 15 Temmuz kalkışmasından sonra kutlamaların rafa kaldırılmasıyla kesinlik kazanmış oldu.

Müslümanlar olarak biz zaten yılın her günün 5 vaktinde (namazlarda) Peygamber Efendimizi anmaktayız. Ona salat ve selâmlar getirmekteyiz. Kutlu Doğum haftası adı altında düzenlenen etkinlikler sözün tam anlamıyla bidatti, FETÖ’NÜN maskesi düşünce de, etkinliklere son verildi.

Dini etkinliklere ilaveler yapmak her zaman için yarar değil, zarar vermiştir. Yahudiliğin ve Hıristiyanlığın hak din olmaktan çıkmalarının sebebi de, Hahamların ve papazların dini kural adı altında yaptıkları dayatmalar olmuştur.

Peygamber Efendimize sonsuz salat ve selamlarımızı sunarak, yazımızı noktalıyoruz…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.