REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

LAİKLİK GİTTİ, BİRLİK-BERABERLİK BİTTİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
LAİKLİK GİTTİ, BİRLİK-BERABERLİK BİTTİ!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
8 views
21 Eylül 2017 - 14:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçmiş yıllarda, DİN-İ MÜBİNİN ve Müslümanların başka bir saygınlığı vardı. Dindar insanların, dinin gereklerini Allah rızası için yerine getirdiklerine inanılırdı. Dini kuralları yerine getirmeyenler, hatta ateistlerin bile dindarlara karşı saygı duyarlardı. Günümüzde bu saygıyı adeta sıfırladı. Geçmiş yıllarda, bir başörtülü görüldüğü zaman, gerçekten saygı duyulurdu, inancının gereği için baskılara rağmen başını örtmesi takdire şayandı. Camilere gidenlere, namaz kılanlara gıptayla bakılırdı. Haksızlık yapacaklarına, kimseleri mağdur edeceklerine asla inanılmazdı. Alavereli-dalavereli işlere bulaşacaklarına ihtimal verilmezdi. Dindarların halk nazarında kıymetleri bugünkünden kat-kat fazlaydı.

Günümüzde başörtüsü takanların sayıları giderek artıyor. Namaz kılanların sayılarında büyük artış var. Hacıların, hocaların, umrecilerin sayıları arttıkça artıyor! Özellikle bürokratlar hacca, umreye gitmek işinde adeta yarış halindeler. Bunlar hep güzel görünen işler amma, içimizi kemiren bir şüphe yok değil! Acaba bu yapılanlar ALLAH RIZASI için mi! bir yerlere mesaj vermek amacına mı yönelik!

İş adamları, Cami inşa etmek, İmam Hatip Okulları kurmak işinde yarışır hale geldiler. Bu gidişle yüzde yüzü imam olan bir nesil yetişecek! Herkes imam olunca, cemaat kalmayacak! Bilgi ve teknoloji işi Allah’a emanet! Mesleki okullardan tek imam hatipler revaçta! Ne de olsa, bu okullardan koca bir cumhurbaşkanı ortaya çıktı!

Türkiye dar-ül harp(!) olduğu için Devletin mallarını Müslüman kardeşler arasında dağıtmak mubah! Dinsizlere, ateistlere bir şey bırakmamak gerek!

Evet, Türkiye artık iki kutuplu bir ülke oldu! İnananlar(!) ve (İnanmayanlar(!) Başörtülüler ve başörtüsüzler! Dinciler ve dinsizler! Biat edenler ve biat etmeyenler! Suniler ve Aleviler! Bizden olanlar ve bizden olmayanlar…

95 yıllık Türkiye Cumhuriyetinin bu kadar bölündüğü geçmiş yıllarda hiç mi, hiç yaşanmamıştı! Laiklik ilkesinin, bu açıdan ne kadar önemli olduğu ve toplumu birleştirmekte adeta zamk görevi gördüğü açık bir şekilde ortaya çıktı. Laiklik gitti, birlik, beraberlik bitti! Gerçekten, yazık oldu bu ülkeye!

“SENİN İÇİN DE  SÖYLÜYORLAR!”

Siirt’te görev yapan Siirtli Müdür, yine Siirtli olan memurunu odasına çağırmış ve:

-Bak, senin hakkında çok şikâyetler var. Rüşvet aldığını, rüşvet vermeyen vatandaşların işlerini yapmadığını söylüyorlar. Kendine çeki düzen vermezsen, senin hakkında işlem yapmak zorunda kalacağım demiş.

Bunun üzerine, memur pozisyonundaki Siirtli:

-İnanmayın efendim, inanmayın! demiş.

Müdür:

-Nasıl inanmayayım, söylüyorlar işte. Bir değil, on değil, herkes söylüyor.

Müdürünün açıklarından ve su’istimallerinden haberdar olan, hatta onları belgeler halinde dosyalayarak, saklamış bulunan memur, gayet sakin bir sesle:

-Sizin için de aynı şeyleri söylüyorlar, hem de bunları söyleyenlerin ellerinde belgeleri varmış. İnanalım mı yani… deyince, altı ıslak olan Müdür, aldığı bu kapalı tehdit üzerine, memurunun hazırlıklı olduğunu anlamış ve susmak zorunda kalmış…

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.