Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

LİDER ÜLKE OLMAK!

Ekonomisi dışarıdan gelen sıcak paraya bağımlı bir ülkenin lider bir ülke olması mümkün değildir.. Türk Liramız son bir senede %100 değer kaybederek adeta pul olurken, sanayi ve teknolojisi tam anlamıyla yerli olmayan, dış ticaret açığı bir senede neredeyse 100 milyar dolar seviyesine gelen, enerjide %70 oranında dışa bağımlı olan bir Türkiye’nin yeniden büyük Türkiye olduğundan söz edebilir miyiz? Daha da acı olanı, yerli ürün dediğimiz ürünün hammaddesinin %82’sini dışarıdan ithal ediyor olmamızdır.
Yönetenlerimiz; Tarım, üretim, sanayi gibi alanlarda vatandaşa yeterli desteği vermemiştir.. 2017 yılında 77 milyar dolara ulaşan bir dış ticaret açığımız var.. Geçtiğimiz sene 60 milyar dolara yaklaşan dış ticaret açığı var ve bu sene bu hızla giderse bu rakam 100 milyar dolar seviyesine ulaşacak.. Bu durum acı bir gerçek olarak karşımızda dururken, dış güçler hikâyeleriyle, dolar kurunun düşürülmesini nasıl sağlayabileceğiz? 100 eserlik dev açılış törenlerinde dev sanayi tesisi, yüksek teknoloji tesisi açılmayan Türkiye’miz, yeniden büyük Türkiye olabilir mi? Kaynaklar AVM’lere, rezidanslara, park ve bahçelere, kıraathanelere aktarılırken, tarıma, üretime, sanayiye, teknolojiye, esnafa, memura kaynak aktarılmazken yeniden büyük Türkiye hedefinden bahsedilebilir mi?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER