REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

LİMANLAR KRALI ÖZDEMİR’E ÇAĞRIMIZDIR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
LİMANLAR KRALI ÖZDEMİR’E ÇAĞRIMIZDIR!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
16 views
14 Ağustos 2018 - 13:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlimizde haftalık olarak yayınlanan (SİİRT BİRLİK) Gazetesinin 14 Ağustos 2018 tarihli sayısında manşetten verilmiş bir haber vardı. (Hava Limanı Çalışmaları Devam Ediyor) başlığı altında yapılan haberde bir de (LİMANLAR KRALI NİHAT ÖZDEMİR’E İNCELETİLDİ) ara başlığı yer almaktaydı.

Siirt Ticaret Odasının Meclis Başkanı da olan Nihat Özdemir, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iş adamları arasında (A) takımında olan bir isim. Türkiye genelinde birçok yatırımları var. Yaptığı büyük işler arasında İstanbul 3’üncü havalimanı da bulunmakta. Bu havalimanı Dünyanın en büyük hava limanlarından biri olmak özelliğine sahip. Bilindiği gibi ihalesinde en yüksek teklifi 22,152 milyar euro ile Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu vermişti. Beşli Şinket arasındaki (LİMAK) Sayın Özdemir’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Şirketin adı. Bu devasa havalimanının 29 Ekim 2018 gününe açılışının yapılması planlanmakta.

Bu devasa havalimanına bakıyoruz da, İlimizde birçok önemli yatırımları bulunan Sayın Nihat Özdemir’in, iş kapasitesine göre ÇEKİRDEK KABUĞU bile teşkil etmeyen Siirt Havalimanında denetim çalışmaları yapmak yerine (Hele siz kenara çekilin bakalım. Bu havalimanını tamamlamak  Siirtlilere karşı vefa borcum olsun) demesi ne kadar isabetli olurdu.

Evet, Siirt Havalimanı, Sayın Nihat Özdemir’in iş kapasitesine göre ÇEKİRDEK KABUĞU bile değildir. Gerçi, Sayın Özdemir’in, İlimizde (HAYRAT) namına yaptığı bazı tesisler olduğunu teşekkürle gözlemliyoruz. Ama yeterli bulmadığımızı da dile getirmek isteriz.

Önce (Haziran ayında hizmete açılacak) denilen, sonra Ağustos’a ertelenen,şimdi de Eylül’de açılacak denilen Siirt Havalimanını Gazeteci Meslektaşımızın kendisine (LİMANLAR KRALI) unvanını lâyık gördüğü Sayın Nihat Özdemir’in maddi ve manevi her türlü desteği vererek bir an önce hizmete açılması konusunda, Hemşerilerimiz adına desteklerini bekliyoruz.

Hem Sayın Özdemir, Siirt Havalimanını hizmete açmak için geri kalan işleri yükümlenirse, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve özellikle Hemşiremiz Sayın Emine Erdoğan Hanımefendiye (Hemşerilerinizi havalimanına kavuşturdum) demek şansını da bulmuş olur! Hatta onları havalimanının açılışına davet eder.

Yani, bu yolla Siirt’e hizmet işini, aynı zamanda Devlet Büyüklerimize yapılmış bir hizmet olarak da empoze edebilir…

Evet, LİMANLAR KRALI sayın Nihat Özdemir’e samimi çağrımızdır. Siirt Hava Limanının bir an evvel hizmete açılması için elini taşın altına koysun ki, bir an önce Havalimanımız hizmete açılsın…

ANEKDOT

Kadı’nın (eskiden hâkimlere verilen ad) biri hayrat olarak bir umumi tuvalet yaptırmıştı. Dönemindeki şairlerden birine giderek, umumi tuvaletin kapısına konulmak üzere bir dörtlük yazmasını rica etti.

Şair, şöyle bir dörtlük yazdı:

KADI YAPTI BU HAYRATI

KİŞİ RAHAT EDE TENDE

YOLUM UĞRAR GEÇER İSEM

BEN DE HAYRATINA EDEM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.