Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

LOZAN YALANLARI!

Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli anlaşmalarından biri olan Lozan Barış Antlaşması’nın 99’ncu yılındayız ve ülkemizde nedense bir siyasi parti tarafından; Lozan’ın gizli maddeleri olduğuna ilişkin sürekli olarak yalan ve tevatürler üretiliyor.. Neymiş, Lozan Barış Antlaşması’nın gizli maddeleri varmış da bu nedenle madenlerimizi çıkaramıyor, bulunan petrolümüzü de işleme sokamıyormuşuz.. Buna kargalar bile gülerken, sürekli bu şekilde yalanlar üretilmesi ise halkımız nezdinde, acaba gerçekten gerizekâlı olduğumuz mu düşünülüyor yorumlarını da beraberinde getiriyor.

Evet, Lozan Barış Antlaşması’nın hiçbir gizli maddesi yoktur.. Lozan Barış Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti’nin onur, şeref ve haysiyeti olarak tarihe geçmiştir.

Afyonkarahisar Belediye Başkanının Lozan Barış Antlaşması ile ilgili açıklamasına baktığımızda; “Belediye Başkanı, bundan 15 sene önce Afyonkarahisar’da petrol bulunduğunu, petrolün Lozan anlaşması gereğince kullanılamadığını, üzerinin betonla kapatıldığını üfürmüş ve bir vatandaşımız da ‘Lozan’la ilgili gizli maddeler var mı? Varsa bunları açıklayın ve toplumda bundan bilgi sahibi olsun’ diye CİMER’e bu soruyu sordu.. Aldığı cevapta ise; Lozan’ın gizli maddelerinin olmadığı, bu bilgilerin doğru olmadığı şeklinde yanıt verildi.

İşin tek gerçeği şu ki; Boğazlarımızın korunması, savaş gemilerinin oradan geçmemesi Lozan Barış Antlaşması sayesindedir.. Bu anlaşmayı bozmak için tünel kazmak isteyenler, kanal kazmak isteyenler bu anlaşmanın Türkiye’ye sağladığı menfaatleri korumak yerine, işgalci emperyalist güçlerin emirleri doğrultusunda hareket ediyorlar.. Lozan Barış Antlaşması’nın hiçbir gizli yanı ve maddesi yoktur ve bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti’nin çok önemli anlaşmalarından biridir.”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER