Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

LÜKÜS HAYAT, OH NE RAHAT!!!

Kimi aileler iş, aş bulamazken, kimi vatandaşlar asgari ücretle geçinmek zorunda kalırlarken, kimileri de har vurup harman savururcasına para harcamakla meşguller. Tabii, böyle yapanlar bu ülkede yaşayanların yüzde biri bile değildir. Sosyal medyada şöyle bir gezinirken gözüme çarptı. Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte yüksek fiyatlarıyla yeniden gündem olmaya başlayan  Bodrum’da faaliyet gösteren çok ünlü bir otel markasının Blue Beach isimli plajında 1.5 porsiyon döner için yaklaşık 350 TL, bir fincan Türk kahve için de yaklaşık 50 TL ücret alınıyormuş. Bu lüks otellerde günlük kişi başı harcama 600 TL’yi aşıyormuş,

Örnek olarak Bodrum’da Maçakızı adlı plajda denize girmek isteyenlerin günlük asgari kişi başı 550 TL’lik harcama yapması zorunluymuş. Plajda pizza, pide, hamburger gibi ürünler 100 ile 135 TL’den satılıyormuş. Açık büfeden yararlanmak isteyenlerin kişi başı 350 TL ödemesi gerekiyormuş.

Alaçatı’da bulunan Biblos Resort Alaçatı isimli otelin plajından günlük olarak yararlanılabiliyor, eğer otelde konaklamayacak ve sadece plajı kullanacaksanız ödemeniz gereken kişi başı ücret 400 TL. Bu fiyata şezlong, şemsiye ve havlu dahil. Ayrıca bir tane de kokteyl veriliyor. Eğer otelin yeme-içme imkânlarından yararlanılacaksa lahmacun için 100 TL, pide için 100-120 TL, hamburgerler için ise 90 ile 100 TL arasında ücret talep edilmekteymiş.

Bodrum’da Kuum Beach adı verilen mekanda ise giriş için istenilen ücret kişi başı 200 TL. Giriş ücretine havlu, şezlong ve şemsiye dahil. Herhangi bir harcama limitinin olmadığı plajda ana yemekler için kişi başı ortalama 70-120 TL isteniyor. Pizza fiyatları ise 65 ile 90 TL arasında değişiyor. Bir günlük plaj kullanımı bir öğlen yemeği için ödenmesi gereken ücret bir kişi için 350 TL’yi aşıyor.

Bodrum’da faaliyet gösteren Swissotel Resort Bodrum Beach için belirlenen giriş ücreti ise 300 TL. Burada 175 TL giriş ücreti olarak alınırken, kalan 125 TL’nin plajda yemek ya da içecek için kullanıldığı ifade ediliyor. Bunların dışında yapılacak tüm harcamalar ekstra olarak ödeniyor.

Bodrum’daki Xuma Beach’a giriş ücreti olarak 150 TL alınıyor. İçerideki diğer tüm harcamalar ekstra olarak ödeniyor. Ortalama ızgara fiyatları 90-120 TL arasında değişiyor. Eğer salatalar tercih edilirse gözden çıkarılması gereken rakam 30-50 TL. Pide fiyatları ise özelliklerine göre 50-100 TL arasında.

Bodrum’daki Miya Beach için giriş ücreti 100 TL olarak belirlenmiş. Ancak 1 Temmuz’dan itibaren fiyatlar değişecek. Eğer iskelede yataklı şezlong isterseniz 350 TL ücret talep ediliyor. Şu anda deniz içinde 6 kişilik bir locanın fiyatı 1500 TL civarında. Eğer 1 Temmuz’dan sonra bu locadan yararlanmak isterseniz 6 kişi için ödemeniz gereken ücret 3 bin TL olacak. Pizza, pide ve hamburger fiyatları da 70 ile 150 TL arasında değişiyor.

Evet, Türkiye’de gerçekten çok zenginler ve çok fakirler var. İnsanların yüzde doksanı iki yakasını bir araya getiremez veya zar-zor getirirlerken, birileri de, asgari ücretlinin aldığı aylığı bir günde harcayabiliyorlar. Yaşanan bu durum, bize bir zamanların meşhur (LÜKÜS HAYAT) ŞARKISINI ANIMSATTI. Gelin şimdi züğürt işi diyerek ve ŞİŞLİ’NİN yerine BODRUM’U koyarak o şarkıyı terennüm edelim:

ŞİŞLİ’DE (BODRUM’DA) BİR APARTMAN
YOKSA EĞER HALİN YAMAN
NİKEL-KÜBİK MOBİLYALAR,
DUVARDA YAĞLI BOYALAR

İKİ TANE OTOMOBİL
BİRİ AÇIK, BİRİ DEĞİL
AŞÇI, UŞAK, HİZMETÇİLER
DOLU MUTFAK, DOLU KİLER

HANIM GİDER, SEN GİDERSİN
GÜNDÜZLERİ ÇAYDAN ÇAYA
GECE OLUR, DAVETLİSİN
YA DİNEYE YA BALOYA

HEY  LÜKÜS HAYAT, LÜKÜS HAYAT
BAK KEYFİNE YAN GEL DE YAT
NE GÜZEL ŞEY OH NE RAHAT
YOKTUR EŞİN LÜKÜS HAYAT

GELİNCE ADADASIN
MAYO GİYMİŞ KUMLARDASIN
ETRAFINDA GÜZEL KIZLAR
CANIN ÇEKER, BURNUN SIZLAR

HANIM MOTORLA DOLAŞIR
HANIM SERBEST, KİM KARIŞIR
TAKARSIN ŞEYLERİ BAZI
DÜNYA BÖYLE SEN OL RAZI

SEN DE KENDİ HESABINA
TOPLA AKŞAM ETRAFINA
SARILARI, ESMERLERİ
KIR ŞAMPANYA KADEHLERİ

HEY  LÜKÜS HAYAT, LÜKÜS HAYAT
BAK KEYFİNE YAN GEL DE YAT
NE GÜZEL ŞEY, OH NE RAHAT
YOKTUR EŞİN LÜKÜS HAYAT

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER