REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“MAĞDURUZ” DİYENLERİN TIRMANAN TEPKİLERİ…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“MAĞDURUZ” DİYENLERİN TIRMANAN TEPKİLERİ…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
21 Ekim 2017 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizde çok yönlü mağduriyetler yaşandığı, halkımızın yakınmalarından anlaşılıyor ve üzülerek ifade etmek isterim ki “Mağduruz!..” diyenlerin tepkileri tırmanıyor. Halkımızın en önemli tepkisi ekonomik alandadır ve bu konuda en çok mağdur olanların milyonlarca işsizimiz olduğu gerçeğini sayın ilgililer herkesten çok daha iyi bilirler sanırım. Trafik kazalarında halen dünya genelinde başı çeken ülkeler arasındayız ve bu gerçek trafik facialarında da bir mağduriyet yaşandığını tescil etmektedir. Şırnak ilimizdeki kömür madeni ocağında meydana gelen göçükte 7 yurttaşımızın yaşamını yitirmesi, haklı olarak daha önce meydana gelen maden kazalarından ders  çıkarılmadığı düşüncesinin paylaşılmasına yol açmaktadır. Okullarımızdaki öğrenci servislerini düzene sokmak için dört Bakanlığımızın el birliğiyle konuya eğilmiş olmaları, eğitim alanında bulunduğumuz noktanın ne kadar düşündürücü olduğunu gözler önüne sermektedir ve sıralanabilecek sayısız olumsuzlukların neden olduğu daha bir sürü mağduriyet söz konusudur. Ancak yukarda belirttiğim gibi mağduriyetler bağlamındaki tepkiler, özellikle ekonomik alandadır ve milyonlarca işsizimizin yanı sıra milyonlarca dar gelirli, ücret ayarlamasına karar verenlerin sadece kendileri ve kendileri gibilerinin insanca yaşam hakkına sahip oldukları düşüncesiyle hareket ediyor olmalarından yakınarak tepki izhar etmektedirler.

“İnsanca yaşam koşullarına kavuşmayı istemek her vatandaşımızın en doğal hakkıdır ve bu beklentimiz için yakınarak verdiğimiz mesajlar bir türlü kulak bulmuyor. Demek ki mağduriyetimizin giderilmesi için sadece tepki göstermemiz yetersiz kalmaktadır. Anlıyoruz ki başta emekliler olmak üzere diğer dar gelirli olanlar kendimizi sorgulayarak mağduriyeti giderme beklentisine aldırış etmeyen herkese algılayabilecekleri bir mesaj vermemiz gerekiyor…” sözleriyle dile getirilen tepkiler, yabana atılacak tepkiler değildir.

Ülkemizde yaklaşık 12,5 milyon emekli olduğunu ve bunlar içinde insanca yaşam koşullarına sahip olmayan sayısının çok yüksek oranda olduğunu düşündüğümde, mağduriyetlerine aldırış edilmemesi durumunu seçim sandıklarına yansıttıklarında çok şeylerin değişeceğine, birçok kimsenin hüsrana uğrayacağına muhakkak gözüyle bakıyorum. Bazı emeklilerin dile getirdiği bu tepkinin yaygınlaşmakta olduğunu gözlemlediğimden, bir kere daha önemli konu için söz sahibi olanların dikkatini çekmek isterim. Halkımızın ekonomik sorunlarına sahip çıkılmazsa, seçime beş kala dile getirilecek süslü söylemlere aldırış edilmeyecektir ve bu gözlemimin de önemle altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.