Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

MARİFET İLTİFATA BAĞLIDIR AMA HER ZAMAN DEĞİL İŞTE SAĞLIK ÇALIŞANLARI

Türkçe de çok sık kullandığımız deyimlerden biri de; “Marifet iltifata bağlıdır” deyimidir.. Doğru, ama her zaman değil.

Hayatımız boyunca birçok işi iltifat beklemeden yaparız veya yapıldığına  tanık oluruz.. Bunun çok güzel bir örneğine son iki yılda çok yakından tanık olduk.

Yaşamın her safhasında yaptıkları çalışmaları takdir edilmesi gereken sağlık çalışanlarının pandemi döneminde yaptıkları çalışmaların karşılığını hangi iltifat karşılayabilir?

Hangimiz bir kaç kuruş maddi karşılık veya alacağı bir teşekkür, bir başarı belgesi ya da duyacağı bir kaç güzel söz için hayatını tehlikeye atar?

Hem de haftalar, aylar boyu çoluk çocuğundan anne babasından kısacası sevdiklerinden ayrı kalarak.. Üstelik büyük ölçüde de toplumdan dışlanarak.. O günleri bir daha hatırlayalım ve itiraf edelim.

Pandeminin etkili olduğu günlerde bir sağlık personelini gördüğünde karşılaşmamak için yolunu değiştirenler vardı.. Sağlık personelinden yaşamlarını sürdürdükleri apartmanlarının asansörlerini kullanmamaları istendiğini o dönemlerde çok duyduk.

Hatta hiç unutmam, pandeminin etkisini yoğun bir şekilde sürdürdüğü dönemde İl Sağlık Müdürü sevgili kardeşim Dr.Erol Emre Ömür’le yaptığım bir TV programının ertesi günü adı bende saklı, karşılaştığım bir hemşerimizin bilinçli olarak benden uzak durarak konuştuğuna şahit olduğumda bunun nedenini sordum.. Aldığım cevap; “Dr.Ömür’le program yaptın ve bu nedenle tedbirli davranıyorum” şeklinde olmuş, beni de şok etmişti.

Sağlık çalışanları işte böyle bir psikoloji içerisinde çalışmalarını yürüttüler.. Sağlık çalışanlarının temizlikçisinden il müdürüne kadar hepsi büyük sorunlar yaşadı.. Başta İl Müdürü Dr.Ömür, Başhekim Prof.Dr.Selahattin Vural olmak üzere bütün yöneticiler, çalışan personelin yaşadığı stresin yansıması ile vatandaşların isteklerinin karşılama çabası nedeniyle epey yıprandılar.

Bir kez daha soralım, hangimiz bu kadar sıkıntıyı bir iltifat ya da biraz daha fazla maaş için yapabilir? Sanırım ben yaparım diyen çıkmaz.. Ama bu böyle olmasına karşın, sağlık personelini takdir etmememiz gerektiği anlamına gelmiyor.. Bu kapsamda Valimiz sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun Ramazan ayında son iftarı sağlık çalışanlarına vermesini çok anlamlı buluyor ve hepimiz adına yapılmış bir davet olarak kabul ediyorum.

Bilemiyorum belki de yapmıştır ama Valimiz sayın Hacıbektaşoğlu’nun bu mücadelede görev alan bütün sağlık personelini birer takdirname ile taçlandırmasını bekliyorum.

Özetle, bütün sağlık personeline çok şeyler borçluyuz.. Sağ olsunlar var olsunlar…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER