Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

MEÇHUL DÜŞMANLARA KARŞI VERDİĞİMİZ EKONOMİK SAVAŞ!!!

Muhalefet, (hemen seçim, hemen sandık) derken, AKP ve MHP 23 Haziran 2023’ten önce seçim yok) diyerek asla erken seçime gidilmeyeceğini vurguluyor. Piyasa, diken üstünde. Özellikle döviz ve altın fiyatları saat başına değişmekte. Bir ara KÖPÜĞÜ ALINDI denilen dolar, 17,40 seviyelerine çıkmış  bulunuyor. Epey zamandır 6 bin TL’nin üzerine çıkan Cumhuriyet altını, 7 bin TL’ye koşuyor.  Ancak, bu satırlar okunduğunda, döviz ve altın fiyatlarının nasıl şekilleneceğini bilmenin imkânı yok. Döviz büfeleri ve kuyumcular, alım-satım konusunda tereddütlü. Keza, vatandaşlar da aynı tereddüdü yaşamaktalar.

Vatandaşlar, döviz ve altın fiyatlarının ne kadar yükseldiğinden çok, piyasadaki kararsızlıktan etkilenmektedirler. Merkez Bankası, döviz fiyatlarına hiçbir şekilde müdahale etmesinin söz konusu olmayacağını açıklamakta ise de, bunun böyle olmadığı müdahalelerden belli. Bu arada akaryakıta, benzine, motorine LPG’ye zamlar devam ediyor. Ekmek başta olmak üzere, zam görmeyen tek bir emtia kalmadı. Zam açısından, (bunlar daha iyi günlerimiz) diyen ekonomistler var. Piyasanın, en erken 3 ay içinde rayına girebileceğine vurgu yapan ekonomistler, piyasanın gerçek anlamda rayına oturması için erken seçimin şart olduğuna vurgu yapıyorlar.

Özellikle büyük şehirlerde başlatılan (GEÇİNEMİYORUZ) protestoları devam ederken, piyasaların durulması için iktidar tarafından hiçbir olumlu adım atıldığı yok. (Seçim yok, sandık yok) diyorlar da, başka bir şey demiyorlar. Tabii bu arada, ekonomimizi batırmak için çalışan dış güçlere karşı KURTULUŞ SAVAŞI verildiğini ilan etmekten geri kalmıyorlar! Ancak, bu dış düşmanlar kim, neden bizimle bu kadar uğraşıyorlar, açıklayan yok!

Evet, MEÇHUL BİR DÜŞMANA KARŞI BAŞLATILAN EKONOMİK SAVAŞ, Bu gidişle daha çok devam edeceğe benzemektedir. Bu savaşta, insanlar kurşunla değil, anlaşılan AÇLIKTAN ÖLMEK TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYALAR…

YÜCE ALLAH, SONUMUZU HAYIRLI KILSIN!

NİMETLERE ŞÜKÜR BABINDA!

Şakacı mizaçlı Siirtli, camide ellerini açmış uzun-uzun dua ederken gördüğü arkadaşına takılmış:

-Kardeşim, sen Allah’tan daha ne istiyorsun. Zenginlik vermiş, mevki-makam vermiş. Salih evlatlar lütfetmiş. Hepsinden önemlisi çok güzel, akıllı kibar bir hanımın var!

Duada bulunan kişi, arkadaşının esprisine karşılık cevabı yapıştırmış:

-Elhamdülillah, bu saydıklarının hepsi var! Ben zaten, Cenabı ALLAH’TAN bir şey istemiyorum. Sadece, verdiği nimetlerine karşı şükranlarımı arzetmekteyim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER