REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MEDYA’NIN HALLERİ!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MEDYA’NIN HALLERİ!!!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
11 views
01 Ekim 2019 - 18:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bizim medyanın halleri, gerçekten yürekler acısıdır! Maalesef en güvenilmez kurumlar arasında medya da yer almış bulunmaktadır. Türkiye’de çok sayıda  sınıflara bölünmüş bir medya vardır. Bunları ismen sıralayacak olursak:

Havuz Medyası:

Bu medyanın işi, hükümet ne yaparsa alkış tutmaktır. Milletin a.sına koyanlara destek olmaktır. Hükümet karşıtlarına saldırmaktır! Olayları, hükümetin emirleri doğrultusunda çarptırarak vermektir! Bunlar, gazetelerinde, televizyonlarında, internet sitelerinde hep aynı taktiği kullanırlar!

Bu medya grubunda hükümet aleyhine bir tek satır bulamazsın. Tek bir muhalif cümle duyamazsın! Bu medyaya göre, Türkiye’de her şey sütlimandır!

Cemaat Medyası:

Daha önce, havuz medyasının paralelinde hareket ederken, 17 Aralık 2013 tarihinden itibaren sadece Pensilvanya’dan aldığı emirler doğrultusunda hareket eder bir hale gelmişti. Bütün haberleri, yazıları, senaryoları Pensilvanya mahreçliydi. Hükümetin en azılı muhalifleri sınıfına katılmıştı. Gazeteleri, radyoları, televizyonları, internet siteleri bunun gereğini yerine getirmekteyken, susturuldular. Sahipleri, yazarları, muhabirleri hatta okurları bile sorgulanır oldular.

Ancak, şimdilerde FETÖ’nün medyasının yerini METÖ’nün medyası almış bulunuyor.

Muhalefet Medyası:

Muhalefet yapan, gerçekleri nispeten gözler önüne seren medya bu gruba dahildir. Sayıları az olmakla birlikte, reytingleri yüksektir.. Bunlardan bazıları belli muhalefet partilerinin organları durumundadır. Yani, tam anlamıyla bağımsız sayılmazlar!

Bunlar, CHP’nin, HDP’nin İYİ Partinin, SP’nin ve diğer siyasi partilerin yayın organları durumunda olan gazeteler, televizyonlar ve internet siteleridir.

Gazetelerinde, televizyonlarında, internet sitelerinde hangi siyasi partilerin organları oldukları sırıtırcasına kendisini belli etmektedir! Amaç, millete değil, partiye hizmettir!

Ana Merkez Medya:

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de bir Ana Merkez Medya vardı. Ana Merkez Medya genelde gazete, dergi, televizyon,  radyo ve internet üzerinden yayınlarını yapar ve yayın politikası olarak Masonların Batı Medeniyeti’ne benimsettiği uyduruk Evrensel Ahlak Kurallarına dayanır. Merkez Medya Küresel güçlerindir.

Küresel Güçler her ülkede, o ülkedeki taraflardan birini ya da birkaçını destekler. Merkez Medya, tüm kesimler, tüm taraflar hakkında tarafsız gibi görünen haberler yapar. Fakat Küresel Güçler kimin arkasındaysa, o taraf hakkında daha olumlu ve daha fazla haber yapar. Bu da, o tarafı üstü kapalı desteklemek demektir.

Ancak, bunların büyük bölümü de el değiştirtilerek susturtuldular!

Anadolu Medyası:

Aralarında, siyasi partilere destek verenler olsa bile, yüzde 90 çoğunluğu, vatan ve millet sevdalısı medya mensuplarından oluşur. Ne yazık ki imkânları açısından sesleri kısıktır. Tirajları, reytingleri düşüktür.

Anadolu Basınını kalkındırmak, bu yüzden kimselerin işlerine gelmez!

Bizim, okuyucularımıza bir tavsiyemiz var. Yaygın medyayı izledikleri gibi, hatta ondan çok mutlaka, ama mutlaka kendi memleketlerinde yayın yapan medyayı  izlesinler ve dostlarına izlemelerini tavsiye etsinler!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.