REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MELİH GÖKÇEK MUAMMASI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MELİH GÖKÇEK MUAMMASI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
140 views
04 Ekim 2017 - 14:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKP’nin başlattığı FETÖ’DEN BAĞIRSAKLARINI TEMİZLEME OPERASYONU devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gitti. Ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifa etti. Tabii, buna (İSTİFA ETTİ) demek abesle iştigaldir. Burada kullanılacak gerçek deyim (İSTİFA ETTİRİLDİ) olmalıdır.

AKP’de yerel seçimler öncesinde istifa ettirilecek 60’a yakın il ve ilçe belediye Başkanları olduğu söyleniyor. Bunlardan en tartışmalı olanlardan biri şüphesiz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’tir. Hani, Meclis eski Başkanlarından AKP’li Bülent Arınç’ın iddialarına göre  (Ankara’yı, FETÖCÜLERE parsel-parsel satan adam!)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Melih Gökçek’in istifasının istendiği iddialarıyla ilgili olarak “Şu anda böyle bir şey yok ama olmayacağı anlamına gelmez” sözleri Gökçek’in de ipinin çekildiği anlamında yorumlanıyor.

Şunu da antrparantez belirtmekte yarar var. Gökçek, kendisini kolay-kolay harcatmaz. Oldukça güçlü bir ekibi ve çevresi olduğu söyleniyor. Hatta Gökçek için (MAFYA BABASI GİBİ ADAM) deyiminin kullanıldığını duyuyoruz. Aslına bakarsanız. Son yerel seçimlerde aday gösterilmeyecekti. Ancak, güçlü olduğu ve başka bir adayın gösterilmesi durumunda AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kaybedebileceği hesaplanınca, kerhen aday gösterildi.

Ankara Ticaret Odası Başkanlığı seçimlerini anımsayalım. ATO Başkanlığına Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek de adaydı. Melih Gökçek’in bu yolla daha da güçlenmesi istenmediği için Erdoğan’ın talimatıyla Emine Hanımefendinin akrabası hemşerimiz Gürsel Baran karşısına aday olarak çıkarıldı ve kazandırıldı.

İpinin çekilmek üzere olduğunu anlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, kurtuluşu yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sığınmakta bulduğu için “Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin değil ümmetin Lideri’dir. Ona destek olmak ümmetin her evladının vazifesidir” demekte ve adeta aman dilemektedir.

AKP’de 2019 yerel seçimleri için düğmeye basılırken istifaların artarda gelmesi boşuna değildir. Yukarıda belirttiğimiz gibi AKP, SEÇİMLER ÖNCESİNDE FETÖCÜLERDEN BAĞIRSAKLARINI TEMİZLEME GAYRETİNDE! İstifa ettirilecek AKP’li Belediye Başkan sayısının 60 dolaylarında olduğu, bunlardan üçünün büyükşehir belediye başkanları oldukları da söylentiler arasında.

İstifa etmeleri istendiği söylenen Belediye Başkanları arasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan,  Niğde  Belediye Başkanı Faruk Akdoğan,  Nevşehir  Belediye Başkanı Hasan Ünver ve   Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu var.

Bunlardan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çok tanıdık bir isim. (Kardeş Belediyeler) kapsamında Siirt Belediyesine çok önemli katkıları olduğunu anımsatalım.

Evet, bütün AKP’li Belediye Başkanları bir yana. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek bir yana. Bakalım, Gökçek kendi isteğiyle istifa edecek mi, yoksa Kanun Hükmünde Kararnameyle mi görevinden alınacak!

ZENGİNLİK AKILLA OLSA, SANA ZIRNIK DÜŞMEZDİ

Siirtli Meczubun biri, çarşılarda, sokaklarda dolaşır:

-Akıl satıyorum, alan var mı! diye bağırırmış.

Siirtli zengin bir tüccar, meczubu çağırmış, şaka yollu ve alaycı bir ifâdeyle:

-Aklı kaça satıyorsun? demiş.

Meczup, cevap vermiş:

-Senin akla ihtiyacın yok! Çünkü, ŞANSIN var. ŞANSIN, aklının önüne geçmiş. Zenginlik, akılla olsaydı, sana zırnık düşmezdi!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.