REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

(MEN DAKKA DUKKA) HAMLESİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(MEN DAKKA DUKKA) HAMLESİ!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
12 views
14 Ağustos 2018 - 13:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Men Dakka Dukka kuralı gereği, ABD’nin yaptırımlarına karşı Türkiye Cumhuriyeti olarak biz de harekete geçtik. İki Sayın bakanımızın ülkelerine girişlerini yasaklayarak olmayan paralarına, mallarına el koydular! Biz de emsal bakanları için aynı kararı aldık. Çelik ihracatımıza vergiyi iki misline çıkardılar, biz de misilleme olarak ABD’den ithal edilen elektronik maddeleri boykot edeceğimizi açıkladık.

Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı bulunduğunu belirten Erdoğan:

“Eskiden bu işler daha örtülü dolaylı yollardan yapılırdı. Şimdi bodoslama şekilde üzerimize geliyorlar. Yapabileceğimiz iki şey var. Bunlardan biri ekonomik, diğeri siyasi tavırdır. Ekonominin gerektirdiği teknik tedbirleri aldık, alıyoruz. Hazine ve maliye bakanlığımız ile tüm ilgili kurumlarımız gece gündüz çalışıyorlar, çalışıyoruz. Biz de tüm süreci yakından takip ediyoruz.

Yapabileceğimiz ve bana göre asıl önemli olan husus siyasi duruşumuzu sağlam tutmaktır. Madem maruz kaldığımız saldırının ekonominin gerçek durumuyla ilgisi yoktur, işin arkasında başka niyetler vardır. öyleyse bizim de kendimizi buna göre konumlandırmamız gerekiyor. Bunları söylerken, ekonomi alanında, cari açık faizler enflasyon başta olmak üzere çözmemiz gereken bazı sorunlarımız olduğu gerçeğini gözden ırak tutmuyoruz. Ama aynı zamanda ülkemizin uzun süredir, gerçekten ekonomik gücüyle mütenasip olmayan bir konuma yerleştirmeye çalıştığını da biliyoruz. Son saldırı bu haksızlığın üzerine adeta dikenle gelinerek cilalı sözleri fiyakalı raporları, caf caflı grafikleri anlamsız hale getirmiştir. Türkiye ismini kapatıp ülkemizin ekonomi verilerini, yerli yabancı dost düşman kime gösterirseniz gösterin ortada gariplik olduğunu görecektir.”

Sayın Erdoğan’ın konuşması epeyce uzun. Sadece bir bölümünü aktardık. Cumhurbaşkanının, ABD için hala (STRATEJİK ORTAK) deyimini kullanmasını ise doğrusu yadırgadık. ABD, artık ve hiçbir şekilde STRATEJİK ORTAK DEĞİL, olsa-olsa stratejik düşmandır.

Alınan tedbirlerin etkisiyle midir bilinmez, dün ABD doları, bir gün öncesine göre inişteydi. İnşallah, yöneticilerimiz bu yaşananlardan akıllanırlar da, dost kim düşman kim öğrenmiş olurlar.

Bir atasözünü değiştirerek yorumumu noktalamak istiyorum: “DOMUZDAN POST, ABD’DEN DOST OLMAZ!”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.