REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MESKUN MAHAL OPERASYONLARI VE SİVİL KATLİAMLAR KONUSU!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MESKUN MAHAL OPERASYONLARI VE SİVİL KATLİAMLAR KONUSU!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
8 views
24 Şubat 2018 - 13:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zeytin Dalı (Afrin) harekâtında MESKUN MAHAL OPERASYONLARI başladı, başlayacak. Kahraman Mehmetçikler yanında kahraman özel harekâtçılar, kahraman korucular yer almakta. Güvenlik güçlerimizin mezkûr mahal operasyonlarında tecrübeli ve başarılı kahramanları var.

Yakın bir geçmişte, bölgemizde yaşananları anımsayalım. Özellikle Diyarbakır’da SUR’DA gerçekleşen operasyonlar büyük bir başarıyla sonuçlanmış, terör örgütlerinin canlı kalkan olarak kullanmak istedikleri siviller, güvenlik güçlerinin hassasiyetleri sayesinde en az zararla kurtarılmamışlar mıydı!

Türkiye, Afrin’de de aynı hassasiyeti göstermek ve sivillere mümkün mertebe (sıfır) zarar verecek şekilde operasyonlar yapmak hazırlığı içindedir. Kahraman Mehmetçiklerin yanına, meskûn mahal operasyonlarında tecrübeli özel harekâtçıların ve korucuların gönderilmelerinin sebebi budur. Hem zaten, siviller konusunda hassasiyet gösterilmeyecek olsaydı, Mehmetçikler çoktan Afrin’e girmiş olacaklardı.

Türkiye, sivillere zarar vermemek konusunda gayetle hassastır. Bunu insani ve vicdani açıdan yapmaktadır. Buna rağmen, dış basın yanında, sosyal medyada yalan haberler üretilmekte, sivillere zarar verildiği konusunda gerçek dışı yayınlar yapılmaktadır.

Meskun mahal operasyonları, en zor operasyonlar kapsamında yer alır. Bu Türkiye açısından böyledir. ABD başta olmak üzere, diğer devletlerin bu gibi durumlarda asker sivil, kadın, çocuk ayırımı yapmadan nasıl katliamlar yürüttükleri bilinen gerçeklerdendir. MAK ve METİ timlerini kullanarak sivil katliamlarını sıfırlamayı hedefleyen Türkiye, Afrin’i terk edecek siviller için de 50 bin kişilik çadırkent kurma çalışmaları içinde.

Zeytin Dalı Harekâtı’nda, Afrin’i dört yandan kuşatan ve çeperden çekirdeğe doğru ilerleyen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), stratejik yerler alınıp çeperdeki terör hedefleri yok edildikten sonra Afrin merkezinde zorlu bir meskûn mahal mücadelesine hazırlanmakta. Güvenlik toplantılarında yapılan planlamalara göre; Afrin’de meskûn mahal operasyonu için Güneydoğu’da, özellikle Diyarbakır Sur’da deneyim kazanmış özel birlikler, MAK’lar ve METİ timleri kullanılacak.

Afrin kent merkezinde 300 bin dolaylarında sivillerin yaşadığı, kentte 10 bin civarında PKK/YPG’li teröristin bulunduğu tahmin edilmekte. Operasyonda, Afrin merkeze yaklaştıkça sivillerin tahliye edilmesi için bir koridor mimarisi oluşturulması amaçlanıyor. Bu doğrultuda Azez’de 50 bin kişilik çadırkent kurulmaya başlandı. Teröristlerle sivilleri ayırmak için yoğun çaba harcanıyor. Ancak, terör örgütünün Türkiye’deki meskûn mahal çatışmalarında olduğu gibi sivilleri kalkan olarak kullanabileceğinden endişe edilmekte. Geçen yıl Doğu Guta’da olduğu gibi çatışmaların geçici olarak durdurulması, sivillerin tahliye edilmesi, sivil yaralılara müdahale için ambulansla müdahale ve gerektiğinde acil tahliye planları oluşturuluyor. Tahliyeler için en uygun yer Azez-İdlib hattı olarak belirlenmiş bulunulmakta.

İdlib’de TSK konvoyunun güzergâhına yapılan saldırılar ile PKK’nın sınır ilçelerine attığı roketlerin manipülasyon ve terör örgütünün içine girdiği zor durumdan çıkabilmek için denklemi değiştirme amaçlı olduğu değerlendiriliyor. PKK, HTŞ ve DEAŞ saldırılarının devam ettiğini gerekçe göstererek uluslararası açıdan pozisyonunu korumayı ve güçlendirmeyi amaçlıyor. Operasyon ilerledikçe İHA’ların ve teknik gözetleme vasıtalarının kontrol etmesi gereken alan da genişliyor. Hedef ve koordinat belirlemede hiçbir sıkıntı yok ancak PKK, Türkiye sınırına roketleri mobil rampalardan fırlattıktan sonra obüslerin, jetlerin ve SİHA’ların hedefi olmamak için bölgeden hızla uzaklaşıyor.

Mehmetçik yakında esas mücadele olan meskun mahaldeki muharebeye girecek. 5 yıldır buraya silah ve mühimmat yükleniyor. Teröristlere eğitim verilmiş. Sokaklarda, tüneller var, mayınlar var, bubi tuzakları var. Bunun için METİ (Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi) sokaklara PKK tarafından tuzaklanmış patlayıcıları tespit ederek imha etme çalışmalarını sürdürecek.

Sivil katliamlara meydan vermemek için  bu kadar hassas davranırken, yine de güvenlik güçlerimizi sivil katliamlar yapmakla suçlayan ülkelerin geçmişlerine bakarsak, asıl katliamların ne olduğunu öğreneceğiz. Gelin, bu ülkelerden sadece ABD’nin yaptığı katliamları tarihin süzgecinden geçirelim.

ABD’nin katliamları, Kızılderililere karşı başlattığı soykırımla başlar. İstilâ ettiği Amerika topraklarında yaşayan ve bu toprakların asıl sahipleri olan Kızılderililer için (PİS KIZILDERİLİLER) diyerek, soykırım gerçekleştirenler, öldürenler kimlerdir!

Meksika’da, Küba’da, Nikragua’da yapılan katliamları tarih açık bir şekilde yazmıyor mu!

Dünyada, günümüze kadar ilk ve tek ATOMBOMBASI kullanan ülke kim. Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atom bombası atarak, çoluk-çocuk, kadın-yaşlı yüzbinlerce sivilleri kim katletti! Bizim de katıldığımız Kore Savaşlarında yüzbinlerce yurtsever Korelinin katili kim!

Guatemala’da, Endonezya’da, Laos’ta,  Kamboçya’da, Küba’da, Vietnam’da, Arjantin’de, Lübnan’da, Libya’da, Panama’da, Irak’ta, Kuveyt’te, Somali’de yapılan katliamlar ne çabuk unutuldu.

Terörist diye tanımlanan tüm örgütler bir araya gelse Amerika’nın katliamlarına yetişemez. Ki zaten, terör örgütlerini kurduran, kullanan ve gerektiğinde birbiriyle çarpıştıran da odur. ABD Başkanlarından George Bush’un, Adlof Hitler’den bile daha çok katliamlara imza attığı bilinen gerçeklerdendir.

İsrail’i, insanlığın başına belâ eden de ABD’dir. Dolayısıyla, İsrail’in bütün katliamlarından sorumludur. Zaten, İsrail gerçekte ABD’nin 51. Eyaleti konumundadır. Dünyanın neresinde bir kaos, bir kargaşa varsa, mutlaka ABD’nin parmağı vardır.

Evet, Zeytin Dalı Harekâtında Meskun Mahal Operasyonlarına sıra gelmiştir. Kahraman güvenlik güçlerimizin, sivil katliamlara meydan vermeden ve tereyağından kıl çeker gibi, bu operasyonları büyük bir başarıyla sonuçlandıracaklarına inancımız tamdır.

Vatan için, kahramanca savaşan güvenlik güçlerimize YÜCE ALLAH’TAN muvaffakiyetler diliyor ve kucak dolusu selâmlarımızı sunarak, yazımızı noktalıyoruz.

TAŞLAMALAR

MESKUN MAHALLER İÇİN

OPERASYON BAŞLIYOR

MİLLET, CAN-I YÜREKTEN

MEHMEDİ ALKIŞLIYOR

 

SOYKIRIM YAPAN KİMDİR

DİYE SORAN OLURSA

ABD’DİR GERÇEKTE

ARDINDAN GELİR RUSYA

 

HOCALI KATLİAMI

YILDÖNÜMÜDÜR BUGÜN

BÖYLE BİR KATLİAMI

UNUTMAMIZ NE MÜMKÜN

 

DÜNYA KARABAĞI VE

ERMENİNİN ZULMÜNÜ

UNUTMAMALI ELBET

NE TEZ UNUTUK DÜNÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.