Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

METEOROLOJİDE YANILMA YOK!

Meteoroloji tarafından açıklanmakta olan tahmini hava raporlarında yanılma payının çok az oranda olduğu gözlemleniyor ve bu sağlıklı bilgilendirme sayesinde vatandaşlarımız kimi zaman yağışlardan zarar görmemek için önlem alma şansı bulmaktadırlar. Bu görüşü paylaştıklarına tanık olduğum hemşerilerimiz; “Bu kurumumuzun güvenilirliği takdire şayandır. Tahmini hava raporlarında yanıltma payı yok denecek orandadır ve bu alanda teknolojiyi çok iyi kullandıkları anlaşılan kurumun tüm çalışanlarını kutluyoruz…” derlerken, geçen hafta sonu aktarılan tahmini hava raporu doğrultusunda Siirt’te havanın yağışlı geçmesine yönelik olarak da; “Hava ısınmaya başladı ve kimi zaman düşen yağışlar serinlemeye yol açsa da yaz mevsimine doğru yol alırken sıcakların mevsim icabı daha da artacağı muhakkaktır. Coronavirüs tehlikesinin atlatılmasında sıcakların etkili olduğu belirtildiğinden havanın ısınmakta olmasına seviniyoruz. Tabii ki, sıcağın ölüm saçan bu virüsü etkisiz kıldığı ifadelerine sevinmemek söz konusu olamaz.. Bu arada havanın ısınmasına duyulan sevincin diğer bir nedeni de, son bir yılda fiyatı %60 oranında artan doğalgaz kullanımının sona erecek olmasıdır. Isınma dışındaki kullanıma fazla bir ücret ödenmeyecek olması da sevindirmektedir..” demektedirler.
Her yağışta olduğu gibi yeni yağışlar meydana geldiğinde yollarımızın göl deryasına dönüşmesi, altyapı hizmetlerinin nasıl kısa zamanda zarar hanesine geçtiğinin bir göstergesi olduğundan üzüntü uyandırıyor ve ne yazık ki, ülkemiz genelinde söz konusu olan altyapı sorununun kısa zamanda arzulanan standartlara uygun hale getirilmesi mümkün değildir.
Birçok sorunla boğuştuğumuz süreçten geçiyorken, dünyanın çoğu yerinde olduğu gibi ülkemizde de coronavirüs’ünün görülmesi talihsizliktir ve bu talihsizliği de önlemlerle inşallah aşmış olacağız.
Sıcaklardaki tırmanışın coronavirüs’ünü önlediği söylentileri nedeniyle benimsendiğinin bir kere daha altını çizerken, verdiği hava tahmin raporlarında yanılma payı yok denecek oranda bulunan Meteoroloji kurumu çalışanlarını, hemşerilerimin de duygularına tercüman olarak kutluyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER