REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

METİN FEYZİOĞLU GECEYİ SİİRT’TE GEÇİRECEK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
METİN FEYZİOĞLU GECEYİ SİİRT’TE GEÇİRECEK
27 views
14 Aralık 2017 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

FEYZİOĞLU; “BEN SOĞANLI KÖYÜNE PASAPORTLA GELMEK İSTEMİYORUM”: Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, ilimiz Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde yağış nedeniyle bir evde meydana gelen göçük sonucu baba ve 2 oğlunun hayatını kaybettiği, anne ile 4 çocuğun yaralandığı olayda hayatını kaybedenler için taziye ziyaretinde bulundu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Soğanlı Köyündeki taziye ziyaretine Siirt Barosu Başkanı, Muş Barosu Başkanı, Batman Barosu Başkanı, Mardin Barosu Başkanı ve Bingöl Barosu Başkanı katıldılar. Metin Feyzioğlu Soğanlı Köyünde gerçekleştirdiği taziye ziyaretinin ardından köy okulunun öğrencilerini de ziyaret ederek kendilerine çeşitli hediyeler dağıttı.

Metin Feyzioğlu yaptığı açıklamada; “Bu ailemiz, yağmur yağışı nedeniyle evinin damı çökünce evladıyla birlikte vefat etti, bu devirde bunun olmaması lazım. Yağmur yağdı, dam çöktü Türkiye Cumhuriyetinde bu tür olaylar olmaması gerekir. Kaybettiklerimizi Allah rahmet eylesin ama yaşayanları da  layık oldukları şekilde yaşatmak zorundayız. Devlet herkese hakkını, hukukunu teslim etmek zorundadır. Vatandaşlarımız fazla bir şey istemiyor. Hastanede şifa bulmak, Adliyeden adalet, Belediyeden hizmet istiyor. Siyasi düşüncesi, etnik kökeni, mezhebi, inancı, dili ne olursa olsun eşit muamele görmek istiyor. Türkiye’nin 80 milyonla kucaklaştığında hiçbir şekilde ayrışma tehlikesinin yaşanmayacağına inanıyorum. Bu topraklara geldiğim zaman görüyorum ki bizim insanlarımız birbirinden ayrılmak istemiyor. Siz ayrılırsanız İstanbul’a pasaportla girersiniz gibi sözler var. Bana göre rencide edici. Çünkü Soğanlı Köyüne pasaportla gelmek istemiyorum. Ben buraya vatanım olarak geliyorum. Bu topraklar hepimizin toprağı. Biz ayrısı gayrısı olmayan iç içe geçmiş insanlarız. Bu bölgede bize yönelik çok senaryolar var. Senaryoların hepsini boşa çıkarmamız için  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak herkesi güven içinde hissettirmeliyiz.  Sadece can güvenliği değil, hukuken de güven içerisinde hissetmeli insanlar. Hakkım varsa ben bunu Devletin mahkemesinden, Validen, Kaymakamdan idaresinden alırım güveni içerisinde olmalı insanlar. Bunun teminatı da bağımsız ve tarafsız yargıdır. Vatandaşlarımızın talebi de budur” diye sözlerini noktaladı. Geceyi Siirt’te geçirecek olan Feyzioğlu yarın sabah Batman’a hareket edecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.