Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

MİLLET BAHÇESİ VE EVİMİZ!

Halen ikamet etmekte olduğumuz Yenimahalle Medine Caddesi İlçin 7 Apartmanındaki daireyi aldığımızda artık Millet Bahçesine dönüştürülmüş olan arsa üzerinde Siirt Devlet Hastanesi henüz faaliyetteydi. İşin zor tarafı, dairemizin, Devlet hastanesi Morgunun tam karşısında olmasıydı. Hemen her gece ağıtlar yükseliyor, gelenler, gidenler oluyordu. Bu durumdan elbette bir hayli etkileniyorduk. Genç, yaşlı, kadın, çocuk ölenler, hatta öldürülenler ve onlar için morgun önünde toplanan kalabalıklar.

Neyse ki, bu durum pek sürmedi. TOKİ tarafından yeni yapılan bina tamamlanınca, hastane de bugünkü yerine taşındı. Eski hastane binası da yıktırıldı. TOKİ tarafından bu arsa üzerinde apartmanlar yapılacağı söyleniyordu. Ancak, isabetli bir kararla TOKİ’YE ait hastane eski binasının arsası üzerinde MİLLET BAHÇESİ YAPILMASINA KARAR VERİLDİ. Karar, süratli bir şekilde gerçekleşti ve 26 dönümlük bir MİLLET BAHÇESİ ortaya çıktı.

Daha önce, morgun tam karşısında olduğu için hayli üzüntülü günler geçirmemize yol açan dairemiz şimdi de, MİLLET BAHÇESİNİ dolduranların ve özellikle çocukların sesleriyle çalkalanıyor. Öyle ki, saat gecenin 24:00’üne kadar yatmak istesek de yatamıyoruz. Neyse ki, saat 24:00’ten sonra MİLLET BAHÇESİNİ yine bir sessizlik bürüyor da, kafamızı yastığa koyup, rahat bir uyku çekebiliyoruz.

Evet, başta morgdaki feryatlardan etkilendiğimiz dairemizde, şimdi çocukların sevinç nidaları yükseliyor. Morg halini anımsadığımızda, elbette kat-kat rahat sayılırız. Çocukların sesleri, sevinç çığlıkları varsın hep yükselsin. İnsanlarımız, MİLLET BAHÇESİNDE NEFESLENSİNLER.

Bu arada, MİLLET BAHÇESİYLE ilgili yetkililerden bir ricamız olacak. Bahçeye bir ses cihazı ve cihaza bağlı hoparlörler takılsın. MİLLET BAHÇESİNE gelmiş olanları ara-sıra daha sakin ve sessiz olmaları konusunda uyarsınlar. Bahçeden ayrılanların, oturdukları alanın temizliğini yaptıktan sonra gitmelerini istesinler. Saat 24:00’ten sonrası için de kapılara kilit vursunlar. Millet Bahçesine ses mesafesinde en az 300 daire var. Bu dairelerde kalanlar arasında hastalar, ihtiyarlar, bebeler bulunmakta, unutmasınlar…

Millet bahçesinde görüşmek, tanışmak üzere…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER