REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MİLLETVEKİLİ OLMAK LÂZIM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MİLLETVEKİLİ OLMAK LÂZIM!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
5 views
30 Mart 2018 - 15:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TBMM üyeleri (milletvekilleri) söz konusu çıkarları olunca ne de güzel anlaşıyorlar. Bunun bir örneği daha 29 Mart 2018 Perşembe günü yapılan oturumda yaşandı. Genel Kurul’da görüşülen KDV Yasası’nda iki yeni madde ihdasına ilişkin önergeler son anda gündeme geldi. AKP, CHP ve MHP grup başkan vekillerinin imzalarını taşıyan ve milletvekillerine yeni kıyaklar tanıyan önergeler üç partinin oy birliğiyle kabul edildi. Kıyak teklife tek itiraz HDP’den geldi.

Yasaya eklenen ilk maddeye göre, TBMM üyeleri ve üyeliği sona erenler ile dışarıdan atanan bakanlar, kamu kurum ve kuruluşlarının tüm sosyal tesis ve imkânlarından, bu tesislerin en üst düzey amirlerine sağlanan en uygun şartlara göre yararlanacaklar. İkinci madde ihdası da Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları, general ve amirallerle ilgili oldu. Buna göre, Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanları ile orgeneral ve oramiral rütbesinde bulunanlar, bu görevlerden emekli olanlar ile bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık hakları, TBMM üyeleriyle eşitlendi. Bu statüde olanların sağlık giderleri, milletvekillerinin bağlı oldukları esaslara göre kendi kurumlarının bütçelerinden karşılanacak. Bu hak daha önce ayrı bir yasayla yüksek yargı üyeleri ve aile fertleri için de tanınmıştı.

Bu konuda, CUMHUR ittifakıyla KANKA olduklarını zaten ilân etmiş olan AKP ve MHP’ye söylenecek pek bir sözümüz yok ama bu KIYAK YASAYA, CHP’li milletvekillerinin onay vermelerine ne buyrulur. İşin içinde cümbür cemaat bütün milletvekillerine ve aile fertlerine KIYAK olunca böyle mi oluyor!

Oysa bu KIYAK YASAYA CHP (HAYIR) deseydi de, diğer bütün yasa tekliflerinde olduğu gibi AKP’nin ve MHP’nin oylarıyla zaten geçecekti. Tabii, şöyle bir ihtimal daha var. AKP ve MHP, şimşekleri yalnız kendi üzerlerine çekmemek için halkın tepkisine yol açacağı belli bu teklifin yasalaşması konusunda CHP’li üyelere (siz de katılacaksanız, yasa teklifini sunacağız) diyerek peşin pazarlık yapmış olabilirler.

Anlaşılan o ki, Türkiye’de rahat bir yaşam sürdürmenin tek bir yolu var. O yol da MİLLETVEKİLİ seçilmekten geçiyor. Bunun için 2019 yılında yapılacak seçimde bağımsız olarak milletvekili adayı olmaya karar verdim. Başka türlü rahat yaşamanın ve KIYAKLARDAN yararlanmanın yolu yok!

Bütün okuyucularımdan destek bekliyorum! Ne olur beni seçin de, milletvekillerine sağlanan bütün bu KIYAKLARDAN YARARLANAYIM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.