Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSB: Irak’ın Kuzeyinde Çok Sayıda Silah, mühimmat ve Teçhizat Ele Geçirildiğini Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı, Dergele ve Miska köylerinde çok sayıda silah, mühimmat ve teçhizatın ele geçirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, Dergele

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: Kahraman komandolarımız Dergele ve Miska köylerinde teröristlerin masum sivillerden gasp ettiği evlerde arama-tarama faaliyetlerine titizlikle devam ediyor.

Arama sırasında sivil halkın meskûn mahalline girmeyen komandolarımız, halkın bahçe ve mülklerine zarar vermemek için azami hassasiyet gösteriyor. Teröristler tarafından tuzaklanan evlerdeki patlayıcılar ise büyük bir dikkatle temizleniyor.

Bölgede son olarak ele geçirilen malzemeler şöyle:

1 adet RPG-7 roketatar, 2 adet RPG-7 mühimmatı, 3 adet sevk fişeği, 2 adet el bombası, 2 adet el dürbünü, 1 adet 12 x dürbün, 1 adet PTZ kamera, 9 adet telsiz, 3 adet kamera, 20 adet termal şemsiye, 2 adet silah dipçiği, 1 adet susturucu, 1 adet televizyon, 1 adet tuşlu telefon, 3 adet oyun cihazı CVD okur, 1 adet oyun konsolu, 1 adet oyun adaptörü, 1 adet aç konuş telefon diyafonu, 1 adet mini televizyon, 6 adet Top EYP yapımında kullanılan kablo, 1 çuval pil, 2 adet büyük tüp ve 4 adet küçük tüp ele geçirildiğini açıkladı.

1

2

3

4