REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MUHALEFETİ BU OLAN İKTİDARIN, İKTİDARI MÜEBBET OLUR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MUHALEFETİ BU OLAN İKTİDARIN, İKTİDARI MÜEBBET OLUR!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
6 views
07 Ağustos 2018 - 15:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’de sözün tam anlamıyla bir MUHALEFET BOŞLUĞU vardır. Ana Muhalefet Partisi CHP ile muhalefet yapmak konusunda büyük ümitler vaat eden İYİ Partinin hali ortada. MHP, zaten muhalefet değil, iktidarın bastonu durumunda. HDP’nin muhalefet argümanı ise Türkiye genelini kapsamayan ayrılıkçı politikalar!

AKP iktidarını ister sevelim, ister sevmeyelim, ister benimseyelim, ister benimsemeyelim, işin gerçeği şu ki, tek ses, nefes gibi liderinin arkasında durmaktadır. İşin gerçeği şu ki Başkan konumundaki Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı alırsanız, ortada AKP diye bir parti de kalmaz! Nasıl ki Merhum Turgut Özal’ın gitmesiyle ANAP diye bir parti ortada kalmadıysa!

24 Haziran seçimlerinden sonra CHP’de kavga başladı. Genel Başkanlık için hak iddia eden Muharrem İnce ile koltuğunu kaptırmak istemeyen Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki çekişme CHP’yi umut olmaktan çıkardı, hizipler partisi konumuna soktu. Muhalifler kongre istiyor, genel merkezciler, (yeterli sayıyı bulun) diyor.

Yeterli sayı bulunup bulunmadı mı, bunun gerçeğini bilemeyiz. Muhalifler 630 imza verildi iddiasında, genel merkez (yok öyle bir rakam) diyor. İster 630 imza toplanmış olsun, ister 600, ister daha az! Partinin içinde bir huzursuzluk var mı, var. Bu huzursuzluğu gidermenin tek yolu ise seçimli olağanüstü kongre değil mi. O halde ipe un sermenin âlemi ne!

AKP iktidarını meclisteki çoğunluğuna dayalı olarak istediği her yasayı çıkarmaktan dolayı kınayanlar ve demokratlığını sorgulayanlar, yeterli oy sağlanmadığı iddiasıyla olağanüstü kongreye gitmiyorlarsa, demokrasi anlayışı açısından AKP’den ne farkları var! Her iki taraf da sayı hesabına güveniyor!

İYİ Parti de derseniz, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmeyenler, istenilen sonuç da alınmayınca, partilerine isyan bayrağı açtılar. İstifalar peş-peşe geliyor. Millet bu kargaşayı görüp (NE UMDUK, NE BULDUK) demeye başladı. Erkene alınmazsa, en geç 2019’un Mart ayında yerel seçimler var. Muhalefet partileri, seçimlere odaklanacaklarına, kendi iç sorunlarıyla cebelleşip duruyorlar.

İşin gerçeğini söyleyelim. Türkiye’de sözün tam anlamıyla bir MUHALEFET BOŞLUĞU vardır. Muhalefet açından ortamın bu kadar müsait olmasına karşılık, birbirlerine düşmüşler.

Sözün özü: Muhalefeti bu olan iktidarın, iktidarı da müebbet olur!

TAŞLAMALAR

BİL, ABD’YE MEYDAN

OKUMANIN BEDELİ

PAHALIYA MALOLDU

ÜLKEMİZE BESBELLİ

 

PAPAZI VERİN, HAHAM

DAHİ ONLARA KALSIN

BİR HAHAMLA, BİR PAPAZ

NELER YAPTILAR BAKIN

 

SAHTE DİN ADAMLARI

YÜZÜNDEN BU MEMLEKET

NELER ÇEKMİŞTİR NELER

USLANMIYORUZ HAYRET

 

DİNİ İSTİSMAR EDİP

KANDIRIRLAR MİLLETİ

ALLAH İLE KANDIRMAK

BİL Kİ BÜTÜN İŞLERİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.