REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MUHALİF OLMAK DEĞİL, GERÇEKÇİ OLMAK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MUHALİF OLMAK DEĞİL, GERÇEKÇİ OLMAK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
4 views
11 Nisan 2018 - 15:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zaman-zaman samimi dostlarımdan (Sen her zaman muhalifsin) şeklinde tenkit edenler oluyor. Dostlarım, bu konuda kısmen haklıdırlar. Ama söylem tarzları yanlış. Ben her zaman için muhalif değil, ömrüm boyunca hep gerçekçi oldum. Muhalif olarak nitelendirilmemin sebebi de budur.

Şimdi eğri oturup, doğru konuşalım, eksiği, aksağı, yanlışı olmayan iktidar var mıdır. Elbette, en iyi iktidarların da birçok yanlışları vardır, olmaktadır, olacaktır. İşte, bu yanlışları, aksaklıkları, eksiklikleri dile getirdiğimiz zaman, ADIMIZ MUHALİFE ÇIKIYOR.

İktidarların her yaptıklarını (yanlışlar dahil) alkışlamak dalkavukların işidir. Zaten, iktidarların sayılamayacak kadar dalkavukları, alkışlayıcıları vardır. Bu yüzden kusurlarını göremezler, gördemezler. İktidarların yanlışlarını alkışlamak, aslında en büyük zararı onlara verir. Kendilerini kusursuz, eksiksiz zannetmeğe başlarlar ki, tehlike çanları asıl o zaman çalmağa başlar.

 (Dost, acı söyler) şeklinde bir deyimimiz vardır. Dostun acı söylemleri uyarı mahiyetindedir. Hatadan döndermek amaçlıdır. Siirtçe lisanımızda da (Seni alkışlayan yere değil, seni ağlatan yere git) şeklinde tercüme edebileceğimiz bir deyimimiz bulunmaktadır. Çünkü Seni alkışlayanların yanına gittiğin zaman, kendini kusursuz, eksiksiz zannetmeğe başlarsın. Kibre kapılır, yanlışlarına, yanlışlar eklersin. Seni ağlatan yerlere gittiğin zaman, yanlışlarını, eksikliklerini görmek fırsatını bulursun. Belki, hatalarından dönüş yaparsın.

Bugün Türk medyasının yüzde doksanının AKP’nin şakşakçısı oldğunu kim inkâr edebilir. Sözde (MERKEZ MEDYA) olarak adlandırılan bir (DOĞAN GRUBU) vardı. Onların da pek dişe dokunur muhalefet yaptıkları yoktu ya. Arasıra da olsa, doğruları yazdıktları olurdu. Buna da tahammül etmediler. Onu da iktidar yanlısı bir gruba peşkeş çektiler. 1 milyar 100 milyon dolara el değiştiren koca medya grubu için ödenecek paranın 700 milyon dolarının banka kredisi olarak sağlandığı söyleniyor. Bankalar, bana da 700 milyon kredi verselerdi, emin olun Türkiye’nin en okunur, en izlenir medyasını tesis ederdim.

6,5 milyar lira vergi cezası tahakkuk ettirilirse, adamcağız medya patronluğundan kaçmasın da ne yapsın. Sözde bir MERKEZ MEDYA vardı, o da yandaşlara satıldı. Türkiye’nin tek sesliliğe mahkûm edilmesini alkışlayanlar varsa, kusura bakılmasın ama, ben bunlara ancak VATAN HAİNİ derim…

Bizim muhalif oluşumuz, işte bunlara karşıdır.

TAŞLAMALAR

DÖVİZ ÇILDIRMIŞ GİBİ

ALTIN YÜKSELMEKTEDİR

EKONOMİ ÇOK İYİ

DENİLİR HALA NEDİR

 

DOLAR DÖRDÜ, EURO

BEŞ LİRAYI AŞMIŞTIR

DÖVİZLE BORÇLANANLAR

ŞAŞIRMIŞ DA KALMIŞTIR

 

ALTIN VE DÖVİZ KURU

YİNE YÜKSELMEKTEYKEN

EKENOMİ İYİDİR

DEMEK GÜLÜNÇ GERÇEKTEN

 

FAİZ NASIL DÜŞECEK

DURUM AYAN BEYANKEN

(DÖVİZ ALMAYIN) DERLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.