REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MUHARREM İNCE, KENDİ KENDİSİNİ BİTİRDİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MUHARREM İNCE, KENDİ KENDİSİNİ BİTİRDİ!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
17 views
11 Ağustos 2020 - 14:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’den ADAY gösterilen Muharrem İnce, Partisinden ayrılacağını ve yeni bir parti kuracağını söyleyerek aslında kendi kendisini bitirmiştir. CHP’den 5 defa milletvekili seçilen Muharrem İnce, 24 Haziran 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde de, CHP’den, cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş, yüzde 30 oranında oy almasına karşılık seçimi kazanamamıştır.

Muharrem İnce, kendi partisi içinde de iki defa Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı genel başkan adaylığına soyunmuş, ancak bir sonuç alamamıştı.

Öyle anlaşılıyor ki Muharrem İnce CHP’yi karıştırmak isteyenlerin gazına gelmektedir. Yapılan sözde anketlerde, İnce’nin parti kurması halinde yüksek oranda oy alacağı pompalanarak, seçimlerin KIL PAYI üzerinde yürüdüğü bu kritik süreçte parti kurması için teşvik edilmektedir. Muharrem İnce, bize göre kendi kendisini harcamıştır. İnce’nin, AKP’den koparak parti kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu kadar dahi şansı yoktur.

Cumhur ittifakı, gerçekten zor bir durumdadır. Kazanmak için, MİLLET ittifakına karşı ayak oyunları yürütmekte, bir taraftan daha önce FETÖCÜ diye damgaladıkları İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’e (PARTİNE GERİ DÖN) çağrısı yaparlarken, beri taraftan CHP’yi karıştırarak, aleyhlerinde gibi görünen dengeyi değiştirmek istemektedirler. Seçim atmosferine girildiğinde APO’CULAR ve SELAHATTİNCİLER diyerek HDP’yi de karıştıracaklarına şüpheniz olmasın!

Bu arada, Muharrem İnce’nin yeni parti/hareketinin finansörünün Cengiz Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz olduğu iddiaları da var. Bilindiği gibi Cengiz Holding (BEŞLİ GRUP) olarak dillendirilen AKP’ye yakın müteahhitlerin yönetimindedir.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz:  “Yıllar önce bir iş seyahati için Yalova’ya gitmiştim. Yanımda Nihat Özdemir de vardı. Nihat Bey, ‘Muharrem İnce babasını kaybetti, hadi ona bir taziyede bulunalım’ dedi. Ve beraberce gittik. Benim Muharrem İnce ile tek temasım budur. Bunun dışında Muharrem İnce’yle hiçbir münasebetim olmamıştır. Ben iş yapıyorum. Doğu’ya yatırım yapıyorum. Siyaseti dizayn etmek benim haddim değildir. Ben asla böyle işlerle uğraşmam” diyerek, Muharrem İnce’nin kuracağı partiyle hiçbir alakası olmadığını öne sürmüştür.

Kuracağı siyasi partinin finansörü olsa da olmasa da bunu bir kenara yazın. Muharrem İnce bir parti kuracak olursa, alacağı oy oranı yüzde 3’ü bile bulmaz. Bize göre Sayın İnce’nin siyasi hayatı bitmiştir. İşin doğrusu, kendi kendisine yazık etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.