Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

MÜLAKAT SAÇMALIĞI!

Türkiye’mizde kamu personeli alımlarında uygulanan yöntemler ve mülakat uygulaması ciddi haksızlıklara neden oluyor.. İstediğiniz kadar diplomanız ve yeterliliğiniz olsun, bu ülkede dayınız yoksa hiçbir göreve gelemiyorsunuz ve bu nedenle gençlerimizin geleceğe dair kaygıları her geçen gün biraz daha artıyor.

Kamuya personel alımlarında büyük bir adaletsizliğe ve zulme neden olan mülakat uygulamasına bir an evvel son verilmeli ve mülakat ile kamuya personel alma dönemi tamamen ortadan kaldırılmalıdır.. KPSS’den belirlenen taban puanı alan memur adayları, kadro açan kurumlar arasından tercih ettikleri kurumlar tarafından, kurum çalışmalarını esas alan teknik bir yazılı sınava tabi tutularak, yazılı teknik sınavda alınan başarı puanına göre işe alınmalıdır.

Dayısı olanlar değil, sınavlarda başarılı olanlar, yani  gerçekten “hak edenler”  kamu personeli olabilmelidir.. Bunu yapmak o kadar zor değil ama yapılması halinde kendi adamlarını kayıramayacak olanlar için bir hayli sıkıntılı!..

VENEZUELLA’DA TARIM YAPACAĞIZ!.. 

Türkiye’mizde tarımı hallettik ve şimdi de sıra Venezuella tarımını halletmeye geldi.. Girdi maliyetleri altında ezilen çiftçilerimiz buğdayda dekar başına ürettiği mahsulden zarar etmekten yakınırken ve Türkiye’mizde buğday üretimi ciddi şekilde azalırken, çiftçi sayımız 2,6 milyondan 493 bine düşmüşken, Tarım Bakanımız Venezuella’da buğday üretimine başlayacağımızı açıklayıverdi.

Bitme noktasına gelen Türk tarımını desteklemek ve geliştirmek için somut adım atmak yerine,  Venezuella’da buğday üretimi için anlaşma yapıldı.. Tarımsal alana çok ihtiyacımız var deniliyor.. Tarım yapılacak arazi arayanlara güzel bir Anadolu’yu turu önermek en doğrusu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER