REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜ, SULTAN 2. ABDULHAMİD Mİ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MÜ, SULTAN 2. ABDULHAMİD Mİ?
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
19 views
20 Haziran 2018 - 14:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran 2018 günü yapılacak seçimleri herkes kendi açısından değerlendiriyor ve buna göre isimlendiriyor. Kimilerine göre 24 Haziran Parlamenter sistem ile Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin yarışı olacaktır. Kimilerine göre, Cumhur ittifakı ile Millet ittifakının karşılaşması olarak yorumlanmaktadır. Kimileri, bu seçimleri tek adam yönetimi ile çoğulcu demokrasinin karşı karşıya gelmesi olarak algılıyorlar.

İşin gerçek bir yönü var. 24 Haziran 2018 seçimlerinin, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gelmiş geçmiş bütün seçimlerden çok farklı bir seçim olduğu muhakkaktır.  Kimi, neden, niçin seçeceğine elbette seçmen vatandaşlar karar vereceklerdir. 24 Haziran seçimlerine bir hilenin, bir şaibenin karışacağına doğrusu pek ihtimal vermiyoruz. (Sütten ağzı yananın, ayranı üfleyerek içmesi) örneğinde olduğu gibi, son referandumda YSK tarafından mühürsüz oyların da geçerli sayılması ve trafolara kedilerin girmesi olayından sonra, özellikle muhalefet partilerinin, seçimlere hile karışmasını önlemek amacıyla çok tedbirli oldukları, her türlü önlemleri aldıkları belirtiliyor. Yani, 24 Haziran seçimlerinde trafolara kedilerin girmesi gibi bir durumun yaşanmasına müsaade edilmeyeceği özellikle vurgulanmaktadır. Hem zaten, iktidar partisinin de seçimlere hile karıştırmak gibi, şerefsizce bir niyetinin olmayacağı muhakkaktır. Bugün Türkiye’de gerçekten de, seçmenlerin kararlarına çok saygılı bir iktidar vardır! Öyle olmazsa, normalinde seçimlere daha 2 yıla yakın bir zaman varken, (Seçmenler acaba hakkımızda ne düşünüyorlar, bizden bıkıp usandılarsa, meydanı diğer siyasi partilere açalım) diye bir anlayış ve arayış içinde olurlar mıydı! İktidar partisinin (cumhur ittifakının) erken seçim istemesi, elbette demokrasiye olan aşklarından ve inançlarından kaynaklanan bir durumdur.

Evet, Türkiye Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimini 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirecektir. Bu seçimlere herkes bir isim yakıştırıyor. Bana sorarsanız, bu seçimin adının (Mustafa Kemal ATATÜRK mü, Sultan 2. Abdulhamid mi) olarak tanımlanması çok isabetli olacaktı. Seçmenler olarak 24 Haziran’da oy kullanırken, bence bunu aklımızdan çıkarmayalım. Bu seçimde Ya ATATÜRK diyeceğiz, ya da SULTAN ABDULHAMİD’i seçeceğiz…

Her iki isim de tarihe mühür vurmuş büyüklerimiz, seçmen vatandaşlar kimi tercih ederlerse (HAYIRLI OLSUN) demekten başka söylenecek bir sözümüz olamaz,elbette!

TAŞLAMALAR

KEMAL ATATÜRK’Ü MÜ

ABDULHAMİD’İ Mİ SEÇMEK

24 HAZİRAN’DA

BİL BU GERÇEKLEŞECEK

 

YA PARLAMENTER SİSTEM

YA TEK ADAM OLACAK

BU SEÇİMİN ADINI

BÖYLE OKUMALI BAK

 

SEÇMEN KARAR VERECEK

KİMİ SEÇECEĞİNE

HER KİMİ SEÇSE SEÇSİN

BAŞIM, GÖZÜM ÜSTÜNE

 

SEÇİMLERE BİR HİLE

KARIŞMASI İMKÂNSIZ

KİMSE OLMAK İSTER Mİ

HİLEKÂR VE ŞEREFSİZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.