REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

MÜTTEFİKİMİZ YOK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MÜTTEFİKİMİZ YOK!
3-Yusuf Salih ARITÜRK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
0 views
13 Eylül 2017 - 15:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gün geçtikçe ülkemizin samimi bir müttefiki olmadığı gerçeğini daha iyi anlıyor ve işaret edilen muasır medeniyet düzeyini yakalamada rötar yapmış olmamızın sebebiyet verdiği sıkıntılara büyük üzüntü duyuyoruz. Kalkınmamızı, güçlenmemizi ve önemli sorunlar bağlamında söz sahibi olmamızı istemeyenler, uzun yıllardan beri bu amaçla ellerinden gelen her türlü melaneti seferber etmektedirler. 35 yılı aşkın zamandır devam eden terör vahşeti dış odakların verdiği desteğin bir sonucudur. Halkımızın “Dış odaklar” diye ifade ettiği emperyalist güçlerin bir taraftan PKK terör örgütünü kullanırlarken, diğer taraftan da ülkemizi içten çökertmek için çok sinsice bir çalışma yürüttükleri 15 Temmuz hain darbe kalkışmasıyla gün ışığına kavuşmuş bulunmaktadır.

Ülkemizi hedef alanların oyunlarını bozmak için, her zamandan daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç bulunduğunu ve bu ihtiyacın en üst düzeyde gerçekleşmesi için ülke yönetiminde söz sahibi olanların topluma örnek teşkil edecek bir tutum ve davranış sergilemeleri gerektiğini vurgularken, son zamanlarda Almanya ile aramızda yaşanan ve tırmanmakta olan gerginlikten de söz ederek, muasır medeniyet düzeyini yakalamada rötar yapmış olmanın neden olduğu önemli bir hususu da dile getirmek isterim.  Almanya’nın bazı yetkilileri, ülkemize yapılmakta olan silah satışına ambargo konulmasını istiyorlar. Almanya, İkinci Dünya Savaşında yerle bir olduktan sonra başka ülkelerden sağladığı insan gücü sayesinde günümüzde ekonomisi güçlü olan ülkeler arasına girdiği gibi, başka ülkelere de silah satışı yapan konuma ulaşmış bulunmaktadır. İyi de, ülkemiz 2. Dünya Savaşına girmediği halde neden önemli beklentilerin gerçekleşmesinde bu ülkenin gerisinde kaldı? Öyle ya, aslında bu ülkeye savunma silahları satan bir ülke olmamız gerekmez miydi? Gerekirdi ama, işaret edilen muasır medeniyet düzeyini yakalamada rötar yaptığımız için halen savunma alanındaki silahlarımızı Almanya ve başka ülkelerden sağlamak durumunda kalıyoruz.

Bazı savunma silahlarımızı başka ülkelerden tedarik ediyor olmamız, çok önemli konuda başka ülkelere bağımlı olduğumuz anlamını içermektedir ve bu gerçeğe büyük üzüntü duymamak mümkün değildir. S-400 füze sistemini Rusya’dan satın aldığımız ve anlaşmanın yaşama geçirileceği açıklamasına ABD’nin tepki gösterdiği ise gözden kaçmıyor. Rusya ile olan yakınlaşma konusunda değişik görüşler var ve bunların değerlendirmesine şimdilik girmeyeceğimi belirtirken, ülkemizin elverişsiz icraatlar yüzünden işaret edilen muasır medeniyet düzeyini yakalamada  rötar yapmasının çok önemli bir talisizlik olduğunu vurguluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.