REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

NAMUSLU SİYASETÇİ EKSİKLİĞİMİZ VAR!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
NAMUSLU SİYASETÇİ EKSİKLİĞİMİZ VAR!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
11 views
01 Ağustos 2021 - 13:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’miz değerli aktör Şener Şen’in namuslu adlı filminden sonra namus kitabının kapağını tamamen kapattı ve o gün bugündür bu kitabı açan hiç olmadı.. Çünkü namuslu olmak mevcut düzende ülkemizde para etmiyor ve enayilik sayılıyor.
İktidar savaşlarının içerisinde kendisine yer bulmaya çalışan insanımız, ne kadar üretken, ne kadar verimli olduğunu ispatlamak için bu kelimeyi ağzına dahi almıyor.
Bir grubun, partinin, cemiyetin kendisine sunduğu imkanı, güç ve para elde etmek için değerlendirmek isteyenlerin çoğunun namuslu insana bakış açısı da aynıdır.. Kimse bu tiplerle vakit kaybetmek, bu tipler yüzünden fırsat kaçırmak istemiyor.
Milli Mücadele döneminde, mecliste tek ve ebedi Başkomutanımız Mareşal/Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e muhalif olan grubun içerisinde bir milletvekili, ona dair şikayetini dile getirdiği zaman, bize muhaliftir ama namuslu adamdır der.. Atatürk’ün vatanseverliğine, dürüstlüğüne bu kelimeyle vurgu yapılır.
Namuslu dediğiniz adam her kötülüğe tepki koyar, her haksızlığın karşısına dikilir, kimseye zarar vermez, yanlışa göz yummaz, hırsızlık yapmaz, haram yemez.

Ülkemizin paradan ve güçten daha çok öncelikle bu tür namuslu adamlara hiç olmadığı kadar çok ihtiyacı var.. Siyasette, bürokraside, iş dünyasında tüm kadrolar namuslu ve liyakatli insanlarla doldurulmak zorundadır.. Kişisel çıkarı için her kılığa giren tipler bu alanlardan uzaklaştırılmadıkları sürece ülkece işimiz çok zor olur.. Ülke menfaatlerini kendinden üstün tutan, başkalarının hakkına göz dikmeyen, yalan söylemeyen, iftira atmayan, verdiği sözü tutan, ahde vefa gösteren, güvenilir olmayı en büyük erdem sayan insanlara yetki ve sorumluluk verilmesi gerekir.. Namuslu insan açığını zaman kaybetmeden kapatmamız lazım.. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.. Tabi sadece becerikli olana değil, hem becerikli hem de namuslu olan insana.. Bunu başaramadığımız sürece ülkece geride kalmaya mahkum olmaya milletçe devam edeceğiz.. Öyle kuru/kuruya vatan millet Sakarya nutukları atarak hiç bir yere varılamaz.. Bütün namussuz unsurlar yok edilmelidir.. Varlığı insana huzur ve güven veren namuslu insanlara daha çok destek vererek onlara sahip çıkmalıyız..
Özellikle bürokraside ve iş dünyasında yanlış insanları tercih ederek, geleceğimiz üzerinde oluşmaya başlayan blokajı tamamen ortadan kaldırmalıyız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.